banner112

CHP'li Balbay'dan E-5 için yeni isim önerisi

CHP'li Balbay'dan E-5 için yeni isim önerisi
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay adalet yürüyüşünün yapıldığı kurumsal ismi D-100 olan E-5 karayolunun adalet yolu olarak değiştirilmesini istedi.

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, E-5 karayolunun adının değiştirilmesiyle ilgili talepte bulundu, 'adalet yolu' olmasını istedi. Balbay "15 Haziran'da Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı adalet yürüyüşü toplumda büyük bir kabul görmüştür. Bunun başlıca tanığı E-5 karayoludur. Bu yol güzergahı üzerindeki insanların büyük bölümü adalet yürüyüşünü yürekten destekledi. Protesto edenler de oldu. Yürüyüşçüler olarak bizler onları da selamladık. Protesto da nezaket sınırlarını aşanlar Düzce'de olduğu gibi bizzat o yerleşim yerinin sakinleri tarafından ayıplandı."

Alkışın yumruk benzeri kaba davranışlardan daha etkili bir güç olduğunu yaşayarak gördüklerini söyleyen Balbay şöyle devam etti:"Bizler de çoğunlukla otoyolu tercih ettiğimiz için doğal çevresinden insanlarına kadar E-5 karayolunu özlemişiz. Doğrusu o insanlar da bizi özlemiş. Yol üzerinde çoğunlukla bizi evinde konuk etmek isteyen yurttaşların evinde kaldık. Bu güzergah güzel bir adla anılmayı hak ediyor.
Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2017, 16:57
YORUM EKLE

banner97

banner96