CHP İzmir Milletvekili Bayır İYİ Parti'ye geçti

İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, artık yuvaya döndüklerini belirterek, "Umutluyuz, biraz üzüldük, sıkıldık ama mutluyuz" dedi.

CHP İzmir Milletvekili Bayır İYİ Parti'ye geçti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in yaptığı görüşmenin ardından, CHP'den 15 milletvekili istifa ederek İYİ Parti'ye katıldı. İstifa edenlerden CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, "İYİ Parti'nin seçime girebilmesi için istifamızı vererek, İYİ Parti'ye katıldık" dedi.

CHP'den istifa eden İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, bunu Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun isteği ile yaptıklarını açıkladı. Her şeyin vatan için olduğunu vurgulayan Bayır, demokrasiye karşı kurulan tuzak nedeniyle bu hamleyi yaptıklarını belirtti. CHP'nin herkes için var olduğunu kaydeden Bayır, seçme seçilme hakkına karşı bir gaspın söz konusu olduğunu ileri sürerek, kendilerinin de bu tuzağa karşı siper olduklarını söyledi. Bayır, "İYİ Parti'nin seçime girebilmesi için istifamızı vererek, İYİ Parti'ye katıldık" dedi.

HANGİ VEKİLLER İYİ PARTİ’YE GEÇTİ


CHP’den Genel Merkezin belirlemesiyle istifa edip İyi Parti’ye geçecek olan bazı isimler şöyle: Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Mehmet Göker, Mustafa Tuncer, Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Nihat Yeşil, İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Afyon Milletvekili Burcu Köksal, Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Çorum Milletvekili Tufan Köse, Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer. DHA
Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2018, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER