CHP İzmir'de bayramdan sonra sahaya iniyor

CHP İzmir'de bayramdan sonra sahaya iniyor
CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, bayram tatilinde dinleneceklerini, tatil dönüşünde ise hızlı bir şekilde yerel seçim hazırlıklarına başlayacaklarını söyledi.

Özellikle kaybedilen 8 ilçeye dair yoğun bir çalışma programı hazırlayacaklarını ifade eden Yücel, yerel seçimlerde kırgınlıklar, küslükler olmaması için elini taşın altına koyacağı belirtti. Yücel, 24 Haziran seçimlerinde yapılan ittifakın, yerel seçimlerde de devam edeceğini düşündüğünü söyledi.

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, örgütün bayram tatilinde dinleneceğini, tatil bitiminde ise sıkı ve disiplinli bir çalışma içerisine gireceklerini öne sürdü. Bayram tatilinin ardından özel bir çalışma programı yapacaklarını aktaran Deniz Yücel, ilçeleri ve örgütleri de ziyaret edeceklerini kaydetti. Özellikle kaybedilen 8 ilçe ile ilgili farklı bir çalışma programı hazırlayacaklarını vungulayan Yücel, "Biraz dinleneceğiz sonra 8 ilçeyi masaya yatıracağız. İlçe örgütlerimiz ile bir araya geleceğiz. Tatilin ardından hızlı bir şekilde seçim startını vereceğiz" dedi. 24 Haziran genel seçimlerine CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti ve Saadet Parti tarafından oluşturulan Millet İttifakı çatısı altında girildiğini anımsatan Başkan Yücel, 24 Haziran'da yapılan ittifakın, yerel seçimlerde de devam edebileceğini söyledi. Yücel, "Bu konuda ittifak yapacak partilerin ve bizim partimizin yetkili organları genel merkez düzeyinde bir karar alırlarsa biz bunu uygularız. İttifakın devam edeceğini düşünüyorum" diye konuştu.

'OYLAR CHP'YE GERİ DÖNECEK'


Yerelde hedeflerinin 30 ilçe olduğunu ve kendilerinin 30 ilçeyi de alacağını iddia eden Yücel, "Bunu laf olsun diye söylemiyorum, örgütümüz de buna inanıyor" dedi. Bir seçim atlattıklarını fakat bu seçim sonuçlarının kendilerini memnun etmediğini bir kez daha dile getiren Yücel, şöyle konuştu: "24 Haziran seçimlerinde diğer partilere oy kayması olduysa, bunun yerel seçimlerde CHP'ye geri döneceğine inanıyoruz. Çünkü 24 Haziran seçimleri farklı dinamikleri olan seçim. Yerel seçimler çok farklı. Zaten 8 ilçenin neden kaybedildiği belli. Partimizin aday göstermediği arkadaşlarımız, başka partilerden ya da bağımsız aday oldular. Biz, önümüzdeki yerel seçimlerde bu tip kırgınlıklar, dargınlıklar, küslükler olmaması için elimizi taşın altına koyacağız. Gereken her türlü önlemi ve tedbiri alacağız. Tüm partililerimizi kucaklayarak yerel seçimlerde 30 ilçeyi ve Büyükşehir Belediyesi'ni alacağız."

'BU KONUDA HİÇ BİR KAYGIM YOK'


Yücel, 24 Haziran seçimlerinde ittifak yapan AKP ve MHP'nin oyunun toplamının bazı ilçelerde CHP'nin oyunu geçtiğini ve yerel seçimlerde her iki partinin ittifak yapması halinde bazı ilçelerin kaybedilebileceği yönünde endişelerinin olup olmadığı sorusunu ise şöyle yanıtladı: "Bu bizi kaygılandırmıyor ama kaygılandırmaması bu konuda önlem almayacağımız anlamına gelmiyor. İzmir'deki CHP'li belediyeler, her biri örnek gösterilebilecek belediyeler. Özellikle Büyükşehir Belediyesi, yalnızca Türkiye'ye değil dünyaya rol model olmuş bir belediye. Bu nedenle yerel seçimlerin çok farklı dinamikleri var. Yerel seçimlerde İzmir seçmeninin CHP'yi tercih edeceğini düşünüyorum. Bu konuda hiç bir kaygım yok." DHA
Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2018, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER