CHP hiçbir zaman seçimden kaçmaz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, gündemi değerlendirdi.

CHP hiçbir zaman seçimden kaçmaz

AKP iktidarının artık ülkeyi yönetemediğini belirten Polat, olası bir erken seçime hazır olduklarını ve parti kadrolarının ülkeyi kalkındırmak için yeterli olduğunu söyledi. Polat ayrıca, iktidarın erken seçim hazırlıkları yaptığını bu kapsamda bakan yardımcılarının sahaya sürüldüğünü iddia etti. İzmir’de son zamanlarda sosyal medya üzerinden yaşanan tartışmalara dair konuşan Polat, iktidarın inançlar üzerinden CHP aleyhinde yarattığı algının tutmayacağını vurguladı.

Polat, “Bir şekilde halkın inanışlarıyla oynayarak, ters etkiyle CHP aleyhine döndürmeye çalışan bir iktidarla karşı karşıyayız. İzmir’de camilerden çalınan müziklerle ilgili 1 haftayı geçmesine rağmen herhangi bir tutuklama veya çözüm yok. Yine 16 yaşındaki meclis üyesi arkadaşımızın, reşit bile değilken çocukken 7 yıl önce attığı tweet yüzünden sorgulanıyor. Diğer arkadaşlarımızın attığı iddia edilen tweetlerle ilgili algı operasyonuna gittiklerini görüyoruz. Fakat ne yaparsa yapsınlar halk her şeyi görüyor” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92