CHP'de gözler ilçelerde

Cumhuriyet Halk Partisi'nde gözler Parti Meclisi'nden çıkacak karara çevrildi. MYK toplantısının ardından Parti Meclisi'ne İzmir adayları gündeme gelirken, sosyal medyaya iki farklı liste sızdırıldı

CHP'de gözler ilçelerde

CHP'nin bugün toplanan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısına Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olarak Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ismi sunuldu. MYK’da yapılan oylama sonucu Soyer ismi kabul edildi. Gözler şimdi PM’de gerçekleşecek seçime çevrildi. Soyer isminin PM’den İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak çıkmasına kesin gözüyle bakılırken, ilçe adayları için bekleyiş sürüyor. 

İlçelerde deprem

Sosyal medyada parti meclisine sunulduğu iddia edilen iki listeden söz ediliyor. Kulislerden sızan bu listelere göre İzmir'de büyük bir değişim yaşanacak. İlk listeye göre mevcut 22 belediye başkanından sadece 4 tanesi yerini koruyabildi. Diğer listeye göre de 4 başkan koltuğunu korudu ancak isimler farklı. İki listede de mevcut Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur'un Konak'tan aday gösterileceği iddia edildi. Listelere göre büyük ilçelerin neredeyse tamamında değişiklik var. Buca, Bornova, Karşıyaka ve Konak'ta değişim kesin. İki listede Balçova Belediye Başkanı Mehmet Çalkaya'nın koltuğunu koruduğu gözlenirken, sızan ilk listede Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu da koltuğunu korudu, diğer listeye göre ise Karabağlar'da başka bir isim aday gösterildi. 

Ayrıntılar gelecek...

Sosyal medyada yer alan iki listeyi 9 Eylül okuyucuları için derledik. İşte İzmir'in yeni belediye başkan adayları: 

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2019, 19:01
YORUM EKLE

banner97

banner96