Başkan Kocaoğlu'ndan açıklama

Başkan Kocaoğlu'ndan açıklama

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, olağanüstü kurultay isteyen partililer tarafından Ankara'da gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

Toplantının ardından bazı haber sitelerinde, söylemediği bazı ifadelerin yer aldığını belirten Kocaoğlu, "'Tüm gücümle bu ahlaksız yapının karşısında olacağım' türünde asılsız beyanların yayınlanması, tamamıyla bazı çıkar gruplarının oyunudur" dedi.

CHP'de olağanüstü kurultay isteyen delege ve partililerin topladıkları imzalar, genel merkez tarafından yeterli sayıda olmadığı gerekçesiyle kabul görmedi. Bunun üzerine değişim isteyen partililer dün (pazar) Ankara'da bir araya geldi. Toplantıya İzmir'den kurultay yapılması için imza veren delegelerin yanı sıra süreç başladığından itibaren 'değişim' olması gerektiğini vurgulayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da katıldı. Dün akşam saatlerinde yeniden kente dönen Başkan Kocaoğlu, bazı haber sitelerinde, toplantıda kullanmadığı ifadelerin yer aldığını belirterek yazılı açıklama yaptı. Yaptığı konuşmada aklıselimle hareket edilmesi ve uzlaşmanın ön plana çıkarılması konularının altını çizdiğini belirten Kocaoğlu, "Buna rağmen toplantıyla ilgili bazı haberlerde, benim ağzımdan 'Tüm gücümle bu ahlaksız yapının karşısında olacağım' türünde asılsız beyanların yayınlanması, tamamıyla bazı çıkar gruplarının oyunudur. Benim konuşmamda bu ve buna benzer itham edici, karalayıcı cümleler asla olmamıştır. Kamuoyunun bunu böyle bilmesini istiyorum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 08:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER