Başbakan Yıldırım : Diktatör arıyorlarsa geçmişlerine, geleneklerine baksınlar

Başbakan Yıldırım : Diktatör arıyorlarsa geçmişlerine, geleneklerine baksınlar
CHP Sözcüzü Bülent Tezcan'nın açıklamalarını eleştiren Başbakan Binali Yıldırım, "Son zamanlarda ana muhalefet partisi CHP'de ciddiyeti giderek artan bir üslup bozulması yaşanıyor. Sayın Kılıçdaroğlu'nun ne dediğini anlayan varsa beri gelsin. Ana muhalefet partisi sözcülerinin de ayarı kaçmış bir dil kullanmaya atan sebebi de merak ediyoruz. Bir parti sözcüsü geçen gün cumhurbaşkanımız hakkında münasebetsiz laflar etti. Bunu dinleyince adam parti sözcüsü mü parti sövücüsü mü doğrusu anlayamadım. Burada terbiyem müsaade etmiyor öyle bir cevap veririm ki altından kalkamazlar. Şeddeli diktatör arıyorlarsa geçmişlerine, geleneklerine baksınlar. Sayın Kılıçdaroğlu sadece cumhurbaşkanımıza partimize değil aynı zamanda millete de hakaret etmekten geri durmuyor" dedi.

CHP Sözcüzü Bülent Tezcan'nın açıklamalarını eleştiren Yıldırım şu ifadeleri kullandı: "Son zamanlarda ana muhalefet partisi CHP'de ciddiyeti giderek artan bir üslup bozulması yaşanıyor. Sayın Kılıçdaroğlu'nun ne dediğini anlayan varsa beri gelsin. Ana muhalefet partisi sözcülerinin de ayarı kaçmış bir dil kullanmaya atan sebebi de merak ediyoruz. Bir parti sözcüsü geçen gün cumhurbaşkanımız hakkında münasebetsiz laflar etti. Bunu dinleyince adam parti sözcüsü mü parti sövücüsü mü doğrusu anlayamadım.

TERBİYEM MÜSAADE ETMİYOR ÖYLE BİR CEVAP VERİRİM Kİ ALTINDAN KALKAMAZLAR
Burada terbiyem müsaade etmiyor öyle bir cevap veririm ki altından kalkamazlar. Şeddeli diktatör arıyorlarsa geçmişlerine, geleneklerine baksınlar. Sayın Kılıçdaroğlu sadece cumhurbaşkanımıza partimize değil aynı zamanda millete de hakaret etmekten geri durmuyor. Sandığa gidip oy veren vatandaşlara yükleniyor niye AKP'ye oy veriyorsunuz diye onlardan hesap sormaya çalışıyor. Sen ikide bir cumhurbaşkanımıza saygısızlık yapacaksın meşru siyaset dilinin dışına düşeceksin sonra da saygı bekleyeceksin. Diyor ki evet oyu verenlerin çoğu pişman nereden biliyorsun? Başarısızlığının faturasını AKP'ye ve onun liderine hakaret ederek örtemezsin. Çalış çabala bir gün belki sen de iktidar olursun. Bir de diyor ki demokrasinin namusunu kurtaralım. Merak etme Kemal Bey, AKP 15 senedir milletimizle birlikte demokrasinin namusunu vesayetçilere darbecilere karşı korudu korumaya devam ediyor. Eğer bir şey kurtarmak istiyorsan ileri gidemeyen millete umut vermeyen partini kurtar. Bu ülkenin siyasetinde artık bu ayıplı dilin yeri yok herkes ne konuştuğunu bilecek millete yakışan üslup ile konuşacak."
Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2017, 13:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER