Başbakan Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na çağrı

AKP Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslendi.

Başbakan Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na çağrı

AKP Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenerek, "Eğer milli ve yerli olmak istiyorsan gel sen de milli mutabakat ittifakına katıl da bu mezbelelikten kurtar kendini. Bu milletin göğsünde, sinesinde sana da size de yer var." dedi.

Yıldırım, partisinin Menteşe Spor Salonu'nda düzenlenen Muğla 6. Olağan İl Kongresi'ndeki konuşmasında, PYD ve PKK'nın dostlarıyla aynı dili kullanan içeride de siyasetçilerin bulunduğunu söyledi.

"Ne yazık ki onlar da terör örgütünün ağzından konuşuyor. Halleri ortada." diyen Yıldırım, "Bugünlerde Sayın Kılıçdaroğlu sık sık milli ve yerli olmaktan bahsediyor. İki lafının biri 'milli olmak, yerli olmak' diyor. 'Bir delikli demiri, tüfeği bile yapamıyoruz' diyor. Ey Kılıçdaroğlu sen nerede yaşıyorsun, Orta Çağ'dan mı kaldın? Türkiye ne tüfek ne tabanca topunu da yapıyor, İHA'sını da yapıyor, SİHA'sını da yapıyor, helikopterini de yapıyor, tankını da yapıyor, Uyan artık uyan." ifadelerini kullandı.

Yıldırım, millilik ve yerliliğin lafla olmayacağının altını çizerek, "Millik ve yerlilik, FETÖ ağzıyla konuşmakla olmaz. Millilik ve yerlilik, PKK, PYD ağzıyla konuşmak olmaz. Önce sen partindeki 'PYD terör örgütü değildir' diyenlere dön bak deki; 'Siz milli değilsiniz, yerli değilsiniz, teröristlerin ağzıyla konuşuyorsunuz'. Ondan sonra milli ve yerli olmaktan bahset. Eğer milli ve yerli olmak istiyorsan, gel sen de milli mutabakat ittifakına katıl da bu mezbelelikten kurtar kendini. Bu milletin göğsünde, sinesinde sana da size de yer var. Bu yaptıkları açıklamalar çocuk yaşta gençleri kaçırıp, ellerine zorla silah veren terör örgütünün ekmeğine yağ sürüyor." diye konuştu.

Özgür Suriye Ordusu'nun da terör örgütlerine boyun eğmeden, ülkesindeki zulme, istilaya, iç savaşa boyun eğmeyen vatansever Suriyelilerden oluşan bir ordu olduğuna dikkati çeken Başbakan Yıldırım, şöyle devam etti:"Mehmetçikle kol kola, omuz omuza sahada teröristleri bir bir etkisiz hale getiriyorlar. 'Sivillere zarar veriliyor' diye çatlak sesler var. 'Sivillere zarar verme' meselesine girersek, bunu söyleyenler altından kalkamaz. Afganistan'a, Irak'a, Yemen'e bakın, Afrika'nın ülkelerine bakın. Binlerce sivili yok eden o istilaların hesabını önce siz bütün dünyaya verin.Türk askeri kılı kırk yarıyor. Tek bir sivilin canına, malına zarar gelmesin diye çok ama çok titiz bir çalışma yapıyor. Ama siviller konusunda hassas olanlar Reyhanlı'ya, Hassa'ya, Kırıkhan'a, Kilis'e düşen 110 roketin, ölen sivillerin, yaralanan vatandaşlarımızı bir türlü akıllarına nedense getiremiyor."Binali Yıldırım, kimsenin Türkiye'yi Suriye'yi parselleyenlerle karıştırmaması gerektiği uyarısında bulunarak, "Türkiye, mazlumların hamisi, zalimlerin de karşısındadır. Türkiye, güçlü ve büyük bir ülkedir." dedi.

"Yalanla karalamayla siyaset yapanlara müsamaha göstermeyeceğiz"


Hayalleri gerçeğe dönüştürerek bugünlere geldiklerine işaret eden Yıldırım, dağ gibi sorunları, dağ gibi hizmetlere dönüştürdüklerini dile getirdi. Yıldırım, 2002'den bugüne Türkiye'nin 180 milyar dolardan daha fazla doğrudan yatırım aldığını bildirdi.Başbakan Yıldırım, 12 aylık ihracatın yüzde 10'un üzerinde arttığını ve artmaya da devam edeceğini belirterek, "158 milyarı geçtik, önümüzdeki ay 160 milyarı da geçeceğiz." diye konuştu.

AKP'nin kendi dönemleriyle yarışmaya başladığını kaydeden Yıldırım, "Küçük düşünmek yok, AKP 'ye küçük düşünmek yakışmaz. Gündelik hesapların peşine asla düşmeyeceğiz. Makam, mevki derdiyle değil milletin derdiyle dertleneceğiz. Birlik, beraberlik, kardeşlik bağımızı daha da güçlendireceğiz. Türkiye'yi zayıflatmak isteyenlere asla fırsat vermeyeceğiz. Yalanla karalamayla siyaset yapanlara da asla ve asla müsamaha göstermeyeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.
Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2018, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER