AKP Narlıdere'de yine Aslan Bilgi

AKP Narlıdere 6'ncı İlçe Kongresi'nde görevdeki İlçe Başkanı Aslan Bilgi, güven tazeledi. Bilgi, 3 yılda 4 bin 25 kişiyi iş sahibi yaptıklarını söyledi.

AKP Narlıdere'de yine Aslan Bilgi

AKP Narlıdere 6'ncı İlçe Kongresi'nde görevdeki İlçe Başkanı Aslan Bilgi, güven tazeledi. Bilgi, 3 yılda 4 bin 25 kişiyi iş sahibi yaptıklarını söyledi.

Kongreye AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir milletvekilleri Mahmut Atilla Kaya, Kerem Ali Sürekli, Necip Kalkan ile İl Başkanı Aydın Şengül ve partililer katıldı. Mevcut İlçe Başkanı Aslan Bilgi, seçime rakipsiz girdi. Bilgi, "Sanki ilçede iktidar partisiymişiz gibi çalışıyoruz. Burada iktidar olmamamıza rağmen belediyenin sunmadığı imkanları sunmaya çalışıyoruz. Ali Ondere Barajı konusu var. Belediye Başkanı kaç yıldır lafını ediyor, hiçbir zaman harekete geçmiyor. Her zaman olduğu gibi Narlıdereliler'in ağzına bal sürüyor sonra arkasını dönüyor. Biz bu projeyi vekillerimizin de yardımıyla hayata geçiriyoruz. Sondaj ve projelendirme tamamlanmak üzere. Çok yakında ihaleye çıkacak" dedi. Kentsel dönüşüm konusunda Belediye Başkanı'ndan iki aydır rapor beklediklerini belirten Bilgi, "3 sene içerisinde 4 bin 25 kişiyi iş sahibi yaptık. Başka hiçbir ilçede böyle bir başarı yok. Narlıdere'nin bir diğer kanayan yarası kentsel dönüşüm. Belediye ne aşamada bir bilgimiz yok. Milletvekilimiz Atilla Kaya ile Belediye Başkanı'nı ziyaret ettik. 'Kentsel dönüşümde bir engel varsa çözelim' dedik. Belediye Başkanı bize bir dosya gönderecekti iki ay oldu halen göndermedi. Topu taca atıyorlar. Ben kentsel dönüşümü sağlıklı bir şekilde yapacaklarına inanmıyorum. Vatandaşın hak ve hukukuna dikkat edilmiyor. Biz madem ki hükümeti temsil ediyoruz inşallah bu konunun da takipçisi olacağız" diye konuştu.

"NARLIDERE'YE CEMEVİ YAPALIM"


AKP İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, İlçe Başkanı Bilgi'den yönetim kuruluna Alevileri de almasını isteyerek, şöyle konuştu:

"Narlıdere'de seçim için çalışmayın. Vatandaşların evine giderken oy istemeyin, onların samimiyetini, güvenini kazanmaya çalışın. En zor anlarında yanında olun. Size yakınlık duyarlarsa bizimle ilgili önyargıları kırılır. İlçe Başkanım, 'Narlıdere'ye cami ve imam hatip yapalım' dedi. Narlıdere'ye bir cemevi de yapalım. Biz de İl Başkanlığı olarak size sonuna kadar destek verelim. Bunu yaparken de oy almak için yapmayalım. İlçe teşkilatımızda 3-5 Alevi yöneticimiz olsun. Çünkü önyargıları kırmak kolay değil. Onlar bizi tanırlarsa, samimiyetimize inanırlarsa bizi çok daha iyi anlatırlar. Burada seçimi almak başarı değil. Buradaki vatandaşlarımızın gönlünü kazanmak ülkeye yapacağımız en güzel hizmet olur. Biz kutuplaşmayı bir kenara bırakacağız."
Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2018, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER