banner112

AKP'li Kaya: 'Ekonomimiz sağlam temeller üzerinde'

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, sahadaki çalışmalarını Buca, Konak ve Karabağlar ilçelerinde sürdürdü.

AKP'li Kaya: 'Ekonomimiz sağlam temeller üzerinde'
AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, sahadaki çalışmalarını Buca, Konak ve Karabağlar ilçelerinde sürdürdü. Sabah İzmir Sebze ve Meyve Hali'ni ziyaret ederek başladığı çalışmalarını Karabağlar'da katıldığı sahur ile noktalayan Kaya, vatandaş ile bir araya geldi. 

Programlarına ilk olarak sabahın erken saatinde İzmir Sebze ve Meyve Hali'nde başlayan Kaya, ardından Balçova'ya geçerek çiçek mezatını ziyaret etti. Mezatta açık arttırmaya katılan ve üreticilerden çiçek satın alan Kaya, sonrasında ise Kemeraltı'na geçerek esnaf ziyaretleri yaptı. İftarı Gaziemir Sarnıç'ta yapan Kaya, iftar sonrasında Buca Akıncılar ve İnkılap mahallerini ziyaret etti. Kaya, günün son programında ise Karabağlar'da Erzurumlular ile sahurda buluştu. 


TÜRKİYE EKONOMİSİNİN PERFORMANSI


İzmir Sebze ve Meyve Hali'nde hal esnaflarıyla birlikte gerçekleştirdiği toplantıda konuşan Kaya, küresel güçlerin ekonomik saldırılarına rağmen Türkiye'nin ilk çeyrekte yüzde 7,4 büyüme ile dünya ikincisi olmasını hatırlatarak, "Son yıllarda yöneltilen her türlü tehdit ve saldırıya karşın göstermiş olduğumuz bu performans, ekonomimizin ne kadar sağlam temeller üzerine kurulmuş olduğunu gösteriyor. Büyümeyi engellemek için kurla, faizle, algı oyunlarıyla bir tezgah kurmak istediler ama başaramadılar. Geçen yıl yüzde 7,4 büyüdük. Sanayi sektörü yüzde 9,2 arttı. Türkiye'ye gelen uluslararası yatırım miktarı 2002 yılına göre 13 kat arttı. Bu bir başarı hikayesidir. 24 Haziran'dan sonra da bu başarı hikayesi devam edecektir" dedi. 

SARNIÇ'TA İMAR BARIŞINI


Gaziemir Sarnıç Cumhuriyet Meydanı'nda kurulan ve bin 500 kişinin katıldığı iftar sofrasında konuşan Kaya, vatandaşlara imar barışını anlattı. İmar barışı ile ilgili başvuruların başladığını hatırlatan Kaya, "Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'ın müjdesini İzmir'de verdiği imar barışı için başvurular başladı. Başvurular 8 Haziran itibarıyla E-Devlet üzerinden alınmaya başlandı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri de vatandaşlarımıza bu süreçte yardımcı olacak. İmar barışı ile ruhsatsız, ruhsata aykırı görünen yapılara kayıt belgesi veriyoruz. Kayıt belgesi evlerde tapu gibi hüviyet oluşturacak. Kayıt belgesi alan binaların varsa yıkım kararı durduruluyor. Tapu kayıtlarında arsa olarak göründüğü için abonelik alamayan vatandaşların sorunları da çözüldü. Kesilmiş cezalar varsa iptal ediliyor, elektrik, su, doğalgaz bağlantısı hemen yapılacak" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 12:23
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100