banner112

AKP'li Hızal: Özür bekliyoruz

İzmir Valiliği'nin, Atakent Anadolu Lisesi'nin başka bir hizmete tahsisi ve üçüncü kişilere devrinin söz konusu olmadığını açıklaması sonrası AKP'li Hızal, konu hakkında açıklamalar yapan CHP'li milletvekillerine yüklendi. Hızal, “Özür bekliyoruz” dedi.

AKP'li Hızal: Özür bekliyoruz

Milli Eğitim Bakanlığı, İzmir’in Karşıyaka ilçesinde bulunan Atakent Anadolu Lisesi hakkında depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkım kararı vermişti. Okul için alınan yıkım kararını TBMM gündemine taşıyan CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, okulun arazisinin bir kısmının Cengiz İnşaat’a tahsis edileceği iddiasında bulunmuştu. Cengiz İnşaat ise söz konusu iddiaları reddetmişti. Bir diğer CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır da, “Eğitimin ranta yenilmesine asla izin vermeyeceğiz” demişti. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ise rant iddiasında bulunmuş ve “Yine bir AKP klasiği, yine yandaşa peşkeş kokan skandal bir karar. Madem depreme dayanıksızdı, bunca zaman yavrularımızın, öğretmenlerimizin canını nasıl hiçe saydınız? Yangından mal kaçırırcasına, Yandaşa peşkeş hazırlığı kokan bu karar sürecini de, sonrasını da dikkatlice ve yakından takip edeceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

'YÜZLERİNE BULAŞTI'
Tartışmalar üzerine İzmir Valiliği de konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaparak, Atakent Anadolu Lisesi için gerekli incelemelerin yapıldıktan sonra yıkım kararı verildiği ve Karşıyaka Belediyesi’ne ruhsat başvurusunda bulunulduğu, ruhsat düzenlemesinin ardından, yeni okulun yapımı için ihale sürecinin başlatılacağı duyuruldu. Okul arazisinin üçüncü kişilere devredileceği iddiaları ise kesin bir reddedildi. Valiliğin açıklamasının ardından konuya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi AKP Grup Başkanvekili Özgür Hızal, “CHP İzmir İl Başkanı ve milletvekillerinin Karşıyaka Atakent Anadolu Lisesi için söyledikleri yalanlar ellerine yüzlerine bulaştı. Binanın yeniden okul olarak planlandığını herkes görmüş oldu. Toplumumuza yalan söylemeyi alışkanlık haline getirenlerden özür bekliyoruz” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2022, 14:00
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100