AKP'li Dağ'dan şaşırtıcı iddia

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, CHP belediye meclis üyelerinin bir kısmının terör örgütleriyle ilişkisi olduğunu iddia etti.

AKP'li Dağ'dan şaşırtıcı iddia

HABER/ Gökçe ADAR

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, CHP belediye meclis üyelerinin bir kısmının terör örgütleriyle ilişkisi olduğunu iddia etti. Düzenlendiği basın toplantısında konuşan Hamza Dağ, “CHP’nin İzmir’deki belediye meclis üyesi listeleri ile ilgili bir takım bilgileri sizlerle paylaşacağız. 31 Mart yerel seçimlerine gittiğimiz süreçte, İzmir’de yarışa iki ittifakı oluşturan partilerin gösterdikleri ortak adaylar ile gitmekteyiz. Bir tarafta AKP olarak Milliyetçi Hareket Partisi ile kurduğumuz Cumhur ittifakı; diğer tarafta ise bileşenlerine baktığımızda yansıtıldığı gibi sadece CHP ve İYİ Parti’yi değil, HDP’yi de içinde gördüğümüz Millet İttifakı. CHP, HDP ile olan ittifakı kamuoyunun gözü önünde şeffaf bir şekilde yapmayı tercih etmemiş ve ittifakı gizli bir şekilde yürütmüştür. Kemal Kılıçdaroğlu kafasını kuma gömmüş deve kuşu misali bu ittifakı kimsenin görmediğini düşünmektedir ancak her şey ortadadır" dedi.


CHP'nin kimler ile ittifak yaptığını açık açık söylemesi gerektiğini dile getiren Dağ, şöyle devam etti: "İzmir’de önemli siyasi aktörlerden biri olan CHP’den beklediğimiz; açık açık kimlerle ittifak yaptığını ve hangi pazarlıkların içinde olduğunu kamuoyuna açıklamasıydı. Ancak Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si, bu hususta İzmir seçmenine alenen mahcup olacağını bildiğinden, sessiz kalmayı tercih etti. Yıllardır ülke siyasetinde İzmir’i temsil eden bir Milletvekili olarak; Bu ittifak içerisinde İzmirlilerden saklanmaya çalışılan bazı bilgileri, siz değerli basın mensupları aracılığıyla vatandaşlarımızın bilgisine sunmayı bir mesuliyet kabul ediyorum.  


İzmir’de CHP listelerinde PKK ve diğer terör örgütleriyle bağlantılı çok sayıda meclis üyesi adaylarının olduğuna yönelik duyumlar alıyorduk. Bunun üzerine araştırmalar yaptık. "
 

14 İlçeyi paylaştı


Yaptıkları araştırmalar sonucunda, CHP'nin belediye meslis üyelerinin PKK ve diğer terör örgütleri ile geçmişte bağlantısı olduklarını gördüklerini iddia eden Hamza Dağ, 14 ilçeyi şöyle sıraladı: "Aliağa: CHP Aliağa Belediye Meclis Üyesi listesinde HADEP içerisinde aktif olarak siyaset yapmış ve PKK faaliyetlerinde bulunduğu için tutuklanan bir kişi.
Balçova: CHP Balçova Belediye Meclis Üyesi listesinde, oğlu terör örgütüne üye olan, kundaklama eyleminde bulunan ve bildiri dağıtan bir kişi
Bayraklı: CHP Bayraklı Belediye Meclis Üyesi Listesinde, kardeşi MLKP terör örgütünün eylemlerine katılan bir kişi. THKP/C gençlik yapılanmasında yer alan ve yasadışı eylemlere katılan bir kişi. Kardeşi PKK terör örgütüne yönelik yardım ve yataklık suçundan adli işlem gören bir kişi
Bornova: CHP Bornova Belediye Meclis Üyesi Listesinde, PKK/KCK ile ilişkisi bulunan ve maddi destek sağlayan iki kişi
Buca: CHP Buca Belediye Meclis Üyesi Listesinde oğlu terör örgütünün gençlik yapılanmasında bulunan ve yasa dışı eylemlere katılan bir kişi.
Çiğli: CHP Çiğli Belediye Meclis Üyesi Listesinde TKP/Kıvılcım terör örgütünün eylemlerine katılan bir kişi. Kendisi PKK eylemlerine katılan ve bir kardeşi de sosyal medyada PKK propagandası yapmaktan hakkında işlem yapılan bir kişi.
Karabağlar: CHP Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Listesinde, kendisi terör örgütü DHKP/C’nin eylemlerine katılan ve kardeşi PKK terör örgütü ile ilişkisi bulunan bir kişi
Karşıyaka: CHP Karşıyaka Belediye Meclis Üyesi Listesinde PKK’nın eylemlerine katılan bir kişi.
Kınık: CHP Kınık Belediye Meclis Üyesi Listesinde HDP eski ilçe eş-başkanlığı yapmış bir kişi
Konak: CHP Konak Belediye Meclis Üyesi Listesinde DHKP/C ile ilişkisi bulunan bir kişi. Askerimizle girmiş olduğu çatışmada öldürülen PKK’lı için taziye organize eden bir kişi. Bu kişinin kardeşi kırsal alanda girilen çatışmada Mehmetçiğimiz tarafından öldürüldüğü, diğer kardeşlerinin de PKK faaliyetlerine katıldığı ve terör örgütü sempatizanı olduğu bilinmektedir. Kardeşi terör örgütü faaliyetlerinden dolayı adli işlem görmüş bir kişi.

Menemen: CHP Menemen Belediye Meclis Üyesi Listesinde kendisi ve eşi PKK/KCK terör örgütü ile ilişkisi bulunan ve bundan dolayı hapis yatan bir kişi. Çocukları MKP terör örgütü faaliyetlerine katılan bir kişi. Bakın buraya özellikle dikkatinizi çekmek istiyorum Terör örgütü PKK’nın dağ kadrosuna katılan ve yıllarca dağda faaliyet gösteren ve daha sonrasında teslim olan bir kişi. PKK terör örgütünün düzenlediği etkinliklere katılan, sempatizan olan bir kişi.
Narlıdere : CHP Narlıdere Belediye Meclis Üyesi Listesinde çocukları MLKP terör örgütünün eylemlerine katılan bir kişi. PKK terör örgütüne yardım ve yataklıkta bulunan bir kişi. PKK terör örgütünün gençlik yapılanmasının eylemlerine katılan bir kişi. DHKP/C sempatizanı olan ve yasadışı eylemlere katılan bir kişi. PKK ile ilişkili yapılan eylem ve etkinliklere katılan bir kişi.
Ödemiş: CHP Ödemiş Belediye Meclis Üyesi Listesinde babası MLKP terör örgütü ile ilişkili yapılarda faaliyet gösteren bir kişi.
Urla: CHP Urla Belediye Meclis Üyesi Listesinde MLKP eylemlerine katılan bir kişi
Toplam 14 ilçeden 27 kişi.

Listedeki 19 kişi direkt olarak PKK ve diğer terör örgütleriyle geçmişte ilişkisi bulunmuş kişilerdir. Geri kalanların ise birinci dereceden yakınları terör örgütleriyle bağlantıları bulunmaktadır."

Terörün arka bahçesi


Partisi ve MHP'nin kurduğu ittifakın, şeffaf ve soru işaretleri barındırmadığını dile getiren Dağ, “AKP ve MHP olarak bir ittifak ortaya koyduk. Bu ittifakı yaparken de şeffaklıktan uzak, milletimizin kafasında soru işaretleri oluşturabilecek hiçbir iş yapmadık. Öte yandan, kurtuluşun ve bağımsızlığın sembolü olan İzmir’de seçmene terörle iltisaklı kişilerin dayatılmasını; Kılıçdaroğlu ve ekibinin İzmir’deki Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Tunç Soyer nasıl açıklamaktadır?
Bu listelerdeki meclis üyeleriyle yönetilen belediyelerin, terör örgütlerinin arka bahçesi olmayacağının garantisini kim verebilir?" ifadelerini kullandı.
Basın açıklamasının ardından soruları yanıtlayan Dağ, “CHP gibi bir partiden aday olanların araştırmaya tabii tutulması lazım. Araştırılmamış isimler bir yerlerden verilmiş CHP’de görmediğimiz kadar değişik bir liste. Liste kesinleştiği için buna itiraz durumu da söz konusu değil. Artık sosyal demokrat, Atatürk partisi mi diyeceğiz yoksa Terör ile ilgili bir partimi diyeceğiz? Terör örgütleri ile ilişkisi olanları söyledik. İlişki ararsak bu kişi sayısı daha da artıyor. Biz çok net ilçe ilçe sayı, örgüt belirterek veriyoruz. Kim olduğunu biliyoruz. İzmir’de HDP’ye oy veren yüzde 98 ülke bölünsün istemez ve hendekte istemez. Ancak ben seçimden sonra bu terör ile ilişkili kadrolaşmanın ciddi boyutlarda olacağına inanıyorum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2019, 11:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
sadettin
sadettin - 2 yıl Önce

şaşırmış ördek ......den suya dalar