AKP kongrelerden sonra sahada

AKP kongrelerden sonra sahada

AKP'de devam eden ilçe kongreleri kapsamında bugüne kadar Kınık, Bergama, Beydağ, Kiraz ve Bayındır'da mevcut başkanlarla seçime gidildi. Kongreler, bugün Karabağlar, pazar günü ise Menderes ve Torbalı ile devam edecek. 3 ilçede de mevcut başkanlar, delege karşısına çıkacak. Kongrelerin ardından Nisan ayı sonu veya mayıs ayı başında yerel seçim çalışmalarını başlatacaklarını açıklayan İl Başkanı Aydın Şengül, CHP'li belediyeleri "Seçim yaklaştığında belediyeler hemen 'Aman ha dikkat edin, Cumhuriyet elden gidiyor' gibi yıllardır aynı söylemlerle İzmir'in hassasiyetlerini okşayarak oy devşiriyor. Sonra da 5 yıl yatıyorlar" sözleri ile eleştirdi.

AKP İzmir'de ilçe kongrelerine hafta sonu da devam edecek. Şimdiye kadar; Kınık, Bergama, Beydağ, Kiraz ve Bayındır'da mevcut başkanlarla gerçekleştirilen kongreler tamamlandı. Bugün (cumartesi) Karabağlar'da, yarın (pazar) ise Menderes ve Torbalı ilçelerinde 6. olağan ilçe kongreleri yapılacak. Parti, 3 ilçede de mevcut başkanlarla seçime gitme kararı aldı. Önümüzdeki hafta ise Bayraklı, Buca, Narlıdere, Balçova, Selçuk, Kemalpaşa'da sandık kurulacak. Bu ilçelerde yapılacak kongrede de, delegeler mevcut başkanları oylayacak. 15 ilçede mevcut başkanlarla seçime gitme kararı alan AKP, geriye kalan 15 ilçede ise farklı isimlerle kogreleri yapacak. Şu ana kadar 5 ilçede kongreleri yaptıklarını ve seçimlerde bir coşkunun hakim olduğunu belirten AKP İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, seçimlerin ardından Nisan sonu ya da Mayıs'ın ilk haftası yerel seçim çalışmalarına başlayacaklarını açıkladı. Görev değişimi yapılacak ilçelerde kırgınlıkların yaşanıp yaşanmayacağı sorusuna yanıt veren Şengül, "Makam ve mevkiler gelip geçicidir. Tüm görev alan arkadaşlarımızın bunu bilmesi lazım. Görev alır, görev değişimi olur, belli bir süre dışarda kalır, yarın yine başka bir görev verilir. Bunun en iyi örneği benim. Partinin her kademesinde görev yaptım. Heyecanı, motivasyonu olan insanlara her an, her zaman görev verilebilir. Bir de kırgınlıklar olmaz. Kırgınlık yaşayanların davasına, ilkesine, ülküsüne hizmet için siyaset yapmıyor demektir" dedi.

"OY DEVŞİRİYORLAR"


Partililere "Oy almak için çalışmayın" dediğini aktaran Aydın Şengül, önce insanların güvenini ardından ise kalbini kazanmaları gerektiğini söyledi. Başarının bu formülle geleceğini düşünen Şengül, "Bunu için de samimi, net olmak lazım ve yaptığı işe inanmak lazım. Siyasetçi yapmayacağı şeyi söylememeli, net olmalı, samimi olmalı. İnsanların duymak istediklerini söylememeli. Belli ilkelere, kurallara dikkat edilirse insanlar en doğru kararı verir" diye konuştu.

CHP'nin uzun süredir yerel yönetimlerde iktidarda olduğunu belirten Şengül, siyasi rakiplerini İzmirlinin iyi niyetini suistimal etmekle suçlayarak şunları söyledi:

"Seçim yaklaştığında yerelde CHP'li belediyeler hemen cumhuriyet, laiklik, yaşam tarzı üzerinden söylemler, sloganlar üretiyor. 'Aman ha dikkat edin, Cumhuriyet elden gidiyor' gibi yıllardır aynı söylemlerle İzmir'in hassasiyetlerini okşayarak oy devşiriyorlar. Sonra da 5 yıl yatıyorlar. Seçimlere 5- 6 ay kala çıkıp aynı söylemlerle tekrar devam ediyorlar ama artık İzmir gerçekleri görmeye başladı. Öyle olmadığını görüyor. Bunu biz İzmirli'ye samimi şekilde anlatabilirsek çok şeyin değişeceğine inanıyorum. AKP'nin toplumun tüm kesimlerinden oy alabileceğine inanıyorum. AKP zaten toplumun kendisi, belli bir kitleye hitap etmiyor. İzmir'de bu algıyı kırmak için elimizden geleni yapacağız."
Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2018, 12:07
YORUM EKLE