AKP'den İzmir'de 'Alevi açılımı'

AKP Narlıdere İlçe Başkanı Aslan Bilgi, ilçede cemevi yapmak için yer arayışına başladıklarını bildirdi.

AKP'den İzmir'de 'Alevi açılımı'

AKP Narlıdere İlçe Başkanı Aslan Bilgi, ilçede cemevi yapmak için yer arayışına başladıklarını bildirdi.

AKP Narlıdere İlçe Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, AKP İzmir İl Başkanı Aydın Şengül'ün Narlıdere İlçe Kongresi'nde 'Narlıdere'ye bir de cemevi yapalım. Biz de il başkanlığı olarak size sonuna kadar destek verelim. Bunu yaparken de oy almak için yapmayalım. İlçe teşkilatımızda alevi yöneticilerimiz olsun. Çünkü önyargıları kırmak kolay değil. Onlar bizi tanırlarsa, samimiyetimize inanırlarsa bizi çok daha iyi anlatırlar." sözlerinin ardından ilçe teşkilatı harekete geçti.

AKP Narlıdere İlçe Başkanı Aslan Bilgi, Şengül'ün tavsiyesinin ardından ilçe kaymakamı ile görüşerek cemevi için yer arayışına başladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bilgi, tüm inançlara eşit mesafede olduklarına dikkati çekerek "Narlıdere’mizin 15 yıllık cami sorununu çözdük. İnşallah alevi vatandaşlarımız için de bir cemevi yapıyoruz. Bu konuda yer arayışına başladık. İnşallah en yakın zamanda yer bulup projelendirme aşamasına geçeceğiz. İl başkanımız da bu konuda sonuna kadar arkamızda duracağını iletti." ifadelerini kullandı.

Bilgi, oluşturdukları ilçe yönetim kuruluna 2 alevi vatandaşı da dahil ettiklerini aktararak, şunları kaydetti: "İnşallah bu sayı ilerleyen zamanlarda daha da artacaktır. Bizim yönetimimize giren arkadaşlarımız bizim alevilere karşı nasıl bir bakış açımızın olduğunu bizzat içeride gördüler. Bizim ayrıştırıcı değil, birleştirici olduğumuzu gördüler. Alevilerin bize karşı önyargıları olduğu için kendimizi yeterince ifade etme fırsatı yakalayamıyorduk. Alevi yöneticilerimiz bizleri daha iyi anlatacaktır."

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2018, 12:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER