AKP'de kongre günü

AKP'nin 6. Olağan Büyük Kongresi bugün yapılıyor.

AKP'de kongre günü

AKP'nin 6. Olağan Büyük Kongresi bugün yapılıyor. Yeni sistemin ilk kongresinin sloganı; "Millet Bir, Hedef Bir.'' AKP tüzüğünde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne uyum için değişiklikler yapılacak. Partinin en üst düzey karar alma organı Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyeleri de seçilecek.

AKP, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçildikten sonra yeni sistemin ilk kongresini Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştiriyor. Kongrenin ana sloganı ise; ''Millet Bir, Hedef Bir.''

KONGRE PROGRAMI


Kongrenin açılış konuşmasını AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş yapacak. Divan Başkanı Mehmet Ali Şahin'in konuşmasının ardından tanıtım filmi izlenecek.Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hitabı sonrasında sırasıyla AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin faaliyet raporunu takdim edecek, AKP Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz gelir-gider ve kesin hesabı aktaracak. Bütçenin ibra edilmesinin ardından kongrede yapılacak tüzük değişikliği görüşülecek.

Seçimlerin ardından Erdoğan teşekkür konuşması yapacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın salona gireceği sırada çalınacak şarkının sözleri salonda bulunan büyük ekrana yansıtılacak ve partililer müzik eşliğinde şarkıyı seslendirecek.

Partililere AKP logosu fosforlu özel siyah tişörtler de dağıtıldı.


GÜVENLİK ÖNLEMLERİ


AKP 6. Olağan Büyük Kongresi dolayısıyla binlerce partili, sabahın erken saatlerinden itibaren Ankara Spor Salonu önünde toplandı.

Kongreye il dışından yoğun katılım olması nedeniyle şehrin girişinde kontrol noktaları oluşturuldu. Bu noktalara otobüslerle gelen partililer, Atatürk Kültür Merkezi alanına ulaştı. Partililer, tezahüratlar eşliğinde kongrenin düzenleneceği salona yürüdü. Spor salonu önünde ve çevresinde bekleyenlere, kumanya ve su servisi yapıldı.

Kongrenin yapılacağı Ankara Spor Salonu, sabah erken saatlerde uzman ekipler tarafından arandıktan sonra görevlilere teslim edildi.

Salon çevresi bariyerlerle araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Kongreye katılacaklar için güvenlik noktaları oluşturuldu. Partililer detaylı üst aramasından geçirildikten sonra alana alındı.

Salona giremeyenler de kongreyi dışarıda kurulan dev ekranlardan takip etti. Kongre salonunda delegeler, engelliler, gazeteciler ve köşe yazarları için ayrı platformlar yer aldı.AKP 6. Olağan Büyük Kongresi nedeniyle günler öncesinde yapılan planlamayla geniş güvenlik önlemleri alındı.

Çevik kuvvet, güvenlik şube, terör, trafik ve özel harekat ekipleri başta olmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün tüm birimlerinden çok sayıda polis, kongre nedeniyle görev yaptı.
Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2018, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER