Adalet Bakanı Gül'den Salih Müslüm açıklaması

Adalet Bakanı Gül'den Salih Müslüm açıklaması

Adalet Bakanı Gül, PYD'nin eski eşbaşkanı Salih Müslüm konusunda Çekya'dan herhangi bir takas talebi olmadığını söyledi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AKP TBMM Grup Toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Çekya'da yakalanan terör örgütü PYD'nin eski eşbaşkanı Salih Müslüm ile ilgili takas iddialarının hatırlatılması üzerine Gül, şunları kaydetti: "Çekya'dan takas talebi söz konusu değildir. Öyle bir müracaat ya da konu gündemde değil. (Takas ile ilgili) Bahsi geçen iki kişi, Van Cezaevi'nde yatmaktadır."

Ne Olmuştu?


Bir süre önce Çekya’ya kaçtığı ortaya çıkan PYD’nin elebaşı Salih Müslim’in bugün Çekya’nın başkenti Prag’da yakalandığı açıklandı. PYD'nin kırmızı bültenle aranan eski eş başkanı Salih Müslim’in Prag’da olduğunun belirlenmesi üzerine Türkiye, Müslim’in gözaltına alınmasına ilişkin talepte bulunmuştu. Salih Müslim’in iadesi için de Ankara işlemleri başlatırken Adalet Bakanlığı’nın Müslim’in iadesi için çalışma başlattığı belirtildi.

Prag'da yakalanan terör örgütü PYD'nin eski eş başkanı Salih Müslim, İçişleri Bakanlığının Terörden Arananlar Listesinde kırmızı kategoride yer alıyor.

SALİH MÜSLİM KİMDİR?


1951 yılında Halep’te dünyaya gelen Salih Müslim doğma büyüme Suriyelidir. Kürt asıllı bir ailenin ferdi olan Salih Müslim,1970 senesinde İstanbul’da yaşamış ve 1977 yılında üniversite eğitimini tamamlamıştır.
Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2018, 12:15
YORUM EKLE

banner101

banner100