Maccabi Haifa turu geçti Maccabi Haifa turu geçti

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Süper Lig’in 22. haftasında yaşanan olaylar nedeniyle 7 kulübe toplam 1 milyon 343 bin lira para cezası verdi. Cezaların gerekçeleri ve miktarları şöyle:

Trabzonspor’a 424 Bin Lira

Trabzonspor, sahasında oynadığı Çaykur Rizespor maçında taraftarlarının neden olduğu saha olayları, çirkin ve kötü tezahüratlar, merdiven boşluklarının boş bırakılmaması ve sportmenliğe aykırı hareketlerden dolayı 424 bin lira para cezasına çarptırıldı.

Fenerbahçe’ye 380 Bin Lira

Fenerbahçe, deplasmanda oynadığı Gaziantep FK maçında taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahüratlar, saha olayları ve sportmenliğe aykırı hareketlerden dolayı 380 bin lira para cezasına çarptırıldı. Ayrıca sarı-lacivertli kulübün sportif direktörü Emre Belözoğlu, maçın hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 15 gün hak mahrumiyeti ve 13 bin lira para cezası aldı.

Gaziantep FK’ye 224 Bin Lira

Gaziantep FK, sahasında oynadığı Fenerbahçe maçında taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahüratlar, saha olayları ve sportmenliğe aykırı hareketlerden dolayı 224 bin lira para cezasına çarptırıldı.

Adana Demirspor’a 140 Bin Lira

Adana Demirspor, deplasmanda oynadığı Beşiktaş maçında taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahüratlar, saha olayları ve sportmenliğe aykırı hareketlerden dolayı 140 bin lira para cezasına çarptırıldı.

Çaykur Rizespor’a 112 Bin Lira

Çaykur Rizespor, deplasmanda oynadığı Trabzonspor maçında taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahüratlar, saha olayları ve sportmenliğe aykırı hareketlerden dolayı 112 bin lira para cezasına çarptırıldı.

RAMS Başakşehir’e 40 Bin 500 Lira

RAMS Başakşehir, sahasında oynadığı Konyaspor maçında taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahüratlar ve sportmenliğe aykırı hareketlerden dolayı 40 bin 500 lira para cezasına çarptırıldı.

İstanbulspor’a 31 Bin 500 Lira

İstanbulspor, sahasında oynadığı Samsunspor maçında taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahüratlar ve sportmenliğe aykırı hareketlerden dolayı 31 bin 500 lira para cezasına çarptırıldı. Ayrıca İstanbulsporlu futbolcu Mendy Mamadou, rakip takım oyuncusuna yönelik ciddi faulü nedeniyle 2 maç men cezası aldı.

Kaynak: AA