Ankara'da dün tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Metal Sendikası Onursal Genel Başkanı Pevrul Kavlak (62) için sendika binası önünde cenaze töreni düzenlendi.

Aydın'da 23 Nisan Salı Günü Elektrik Kesintileri: İlçeler ve Mahalleler Aydın'da 23 Nisan Salı Günü Elektrik Kesintileri: İlçeler ve Mahalleler

Söz konusu cenaze törenine; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, Türk Metal Sendikası Başkanı Uysal Altundağ, ailesi ve yakınları katıldı.

Türk Metal Sendikası Başkanı Uysal Altundağ törendeki konuşmasında, "Pevrul Kavlak bizim için sadece bir genel başkan değildi. Bizim için babacanlığıyla gönlümüzde taht kurmuş bir insandı. Kendisini unutmak mümkün değil. Bundan sonra onun bildiği yolda, onun bize öğrettiği fikirler, düşünceler doğrultusunda bize emanet ettiği her şeye hep beraber, el birliğiyle sahip çıkacağız. Allah rahmet eylesin" ifadelerini kullandı. 

Pevrul Kavlak'ın cenazesi, ikindide memleketi Kırıkkale'de toprağa verilecek.

Kaynak: DHA