Peugeot'dan yapılan açıklamaya göre, marka, ürün yelpazesi içindeki popüler modeli 3008'in yeni neslini tanıttı. Ve şirket yapılan açıklamaya göre E-3008 modeli ile yeni bir aşamaya geçeceklerinin sinyalini verdi. Peugeot, 2025 yılı itibarıyla ürün gamını tamamen elektrikli motor seçeneğiyle sunmayı taahhüt ediyor. Markanın avrupa satışları için 2030'a kadar ürün gamının tamamının elektrikli olması bekleniyor. 

Yeni Peugeot E-3008, sadece Fransa'daki Sochaux fabrikasında üretilecek ve Şubat 2024'ten itibaren kademeli olarak Avrupa pazarlarında satışa sunulacak

NE ZAMAN SATIŞA ÇIKACAK?

Yeni Peugeot E-3008, Fransa'daki Sochaux fabrikasında üretilecek ve Şubat 2024'ten itibaren kademeli olarak Avrupa pazarlarında satışa sunulacak. Gazeteci Emre Özpeynirci ise yeni 3008'in 2024'ün 2. yarısı Türkiye'de olacağını duyurdu.
Yeni 3008'ün 2024'ün ikinci yarısında önce mild hibrit ve elektrikli seçenekleri gelecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Peugeot Üst Yöneticisi (CEO) Linda Jackson, yeni E-3008 fastback SUV'un pazara sunulmasının, Peugeot'nun tasarım, sürüş keyfi ve verimlilik açısından yeni standartlar belirleyen, tamamen elektrikli, göz alıcı bir markaya doğru dönüşümünde önemli bir adım olduğunu belirterek, 'Dış tasarımı, Peugeot Panoramic i-Cockpit, sürüş keyfi ve benzersiz elektrik performansıyla, pazardaki en geniş ana akım elektrikli araç ürün gamını sunan Fransız markası olarak Peugeot'yu yeni bir döneme taşıyor.' ifadesini kullandı.

İKİ DONANIM SEVİYESİNDE OLACAK

'Allure' ve 'GT' olmak üzere iki donanım seviyesiyle sade ürün gamıyla sunulacak ve bunlar için 3 farklı ek opsiyon paketi olacak. Bunun dışında 3 adet tamamen elektrikli motor seçeneği (210 HP, 230 HP Uzun Menzil ve 320 HP Çift Motorlu 4 tekerlekten çekiş) olacak.

Pazara bağlı olarak hibrit motor seçeneği de sunulacak.

Kaynak: ÖZEL HABER