Pankreas kanseri teşhisi konulan ve tedavisi için Küba’ya giden ünlü dansçı Tanyeli, sağlık durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Sosyal medya hesabından son durumunu takipçileriyle paylaşan Tanyeli, kilo kaybı nedeniyle damar yolu ile beslenmeye başladığını söyledi.

Tanyeli’nin sağlık durumu nasıl?

Tanyeli, mayıs ayında mide operasyonu sonrası yapılan rutin kontrollerde pankreas kanseri olduğunu öğrenmişti. Tedavisinin ilk aşamasını Türkiye’de tamamlayan Tanyeli, tedavisinin devamı için Küba’ya gitmişti. Küba’da aldığı ilaç tedavisi ve kemoterapi sonucunda saçlarını kaybeden Tanyeli, yaşadığı zorluklara rağmen moralini yüksek tutmaya çalıştığını belirtmişti.

Alişan: Beni de Dolandırdılar Alişan: Beni de Dolandırdılar

Tanyeli, son olarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kilo kaybetmeye başladığı için damar yolu ile beslenmeye başladığını açıkladı. Tanyeli, “Damar yolu ile besleniyorum. 52 kiloya kadar düştüm. Ama yine de güzelim. Allah’ın izniyle bu hastalığı yeneceğim. Dualarınızı eksik etmeyin” dedi.

Tanyeli’ye destek verenler kimler?

Tanyeli’nin hastalık sürecinde en büyük destekçisi eşi ve ailesi oldu. Tanyeli, eşiyle birlikte çektiği fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşarak, eşine olan sevgisini dile getirdi. Tanyeli, “Sen benim her şeyimsin. Seninle her şeyi başaracağız. Seninle güçlüyüm. Seninle mutluyum. Seninle hayata tutunuyorum. Seni çok seviyorum” yazdı.

Tanyeli’ye sanat camiasından da destek geldi. Tanyeli’nin yakın dostları olan Yıldız Tilbe, Haluk Şentürk, Ebru Gündeş ve Ayşe Yıldız, Tanyeli’yi yalnız bırakmadı. Tanyeli, bu dostlarına da teşekkür etti. Tanyeli, “Sizler benim gerçek dostlarım, kardeşlerimsiniz. Sizlerin desteğiyle bu hastalığı yeneceğim. Sizleri çok seviyorum” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ