Vatan Partisi, CHP-DEM Parti İttifakını Eleştirdi: 'İstanbul’u Terörle Pazarlık Edenlere Teslim Etmeyeceğiz' Vatan Partisi, CHP-DEM Parti İttifakını Eleştirdi: 'İstanbul’u Terörle Pazarlık Edenlere Teslim Etmeyeceğiz'

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, memleketi Manisa'da şehit olan Enis Budak'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Özel, şehit ailesiyle bir araya gelerek başsağlığı dileklerini iletti.

Siyasi Provokasyona Tepki

Geçtiğimiz hafta yaşanan provokatif olayların ardından konuşan Özel, "Mahalle, aile acısını yaşarken dışarıdan gelen siyasi provokasyonun sorumluluğu mahallede, Manisa'da ve gerçek vatanseverlerde değildir" dedi. Özel, şehit ailesinin kendilerini evlatları olarak gördüğünü ve provokasyonun başarısızlığa uğradığını belirtti.

2024'e Dair Temenniler

Özgür Özel, 2024 için umut dolu temennilerde bulundu. "Acıların yaşanmadığı, annelerin gözyaşı dökmediği bir yıl diliyorum" diyen Özel, Filistin'deki zulmün durduğu, barış ve sağlık dolu bir 2024 istedi.

Erdoğan'a Tepki: "Orada yaşananların sebebi sensin"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Süper Kupa finali ve muhalefet tepkilerine ilişkin sözlerine sert yanıt veren Özel, "Atatürk düşmanı bir ülkeye maç götürürsen, suçlu sensin Erdoğan" dedi. Sürecin sorumlusunun Erdoğan olduğunu vurgulayan Özel, "Halen bizi suçluyor. Suçluluk psikolojisindendir" ifadelerini kullandı.

Muhalefet Tavrı ve Bildiri

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın muhalefet partilerini eleştirmesine yanıt veren Özel, muhalefetin sorumluluk taşımadığına dair yapılan eleştirilere karşı çıkarak, "Biz doğrularımızda ısrarlıyız, sorumlulukla hareket ediyoruz" dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ