CHP lideri Özgür Özel, Sözcü Televizyonu'nda Uğur Dündar'ın sunduğu 'Röportaj Özel' programında çeşitli konulara dair açıklamalarda bulundu.

ozgur-ozel-meral-aksener-i-ziyaret-edecek-yerel-secimler-ele-alinacak

'Özdağ'ın Hareketine Taraf Olmam'

Özel, Kemal Kılıçdaroğlu ve Ümit Özdağ'ın gizli protokolüyle ilgili, "Bu protokolden haberdar olmadığımızı kamuoyuna açıklamıştım. Geçirdiğimiz kurultay sürecinde de bu konu oldu ama bunu bir siyasi parti kendisi için gündemde kalma aracına çevirmek istiyor. Beyefendi şimdi protokolü falan yayınlamış. O kendisini gündeme getirmek istiyor ama ben o tartışmanın tarafı olmam." şeklinde konuştu.

'İttifak Yerine İş Birliği'

Yerel seçimlerde ittifak yapmayacaklarını belirten Özel, "Çünkü ittifak kelimesi çok yoruldu. El birliği ile o kelimeyi bayağı yıprattık. İttifak kelimesi artık çok olumlu çağrışım yapmıyor seçmenin kulağında. Ben 'iş birliği' kelimesini kullanmayı tercih ediyorum." ifadelerini kullandı.

Aziz Kocaoğlu, yol arkadaşını kaybetti Aziz Kocaoğlu, yol arkadaşını kaybetti

'Özel İş Birlikleri Yapılabilir'

Seçim bölgelerine özel iş birlikleri yapılabilir fikrini savunan Özel, "İş yerel seçim olduğunda bir sorumluluğumuz var hep beraber. O sorumluluk da şu: Ben kazanmazsam, sen kazanmazsan, biz kazanmazsak o kazanacak. O kim? Recep Tayyip Erdoğan. Muhalif seçmen, Erdoğan’ın üzerinde helikopterle uçup Araplara kupon arsa rezerve etmesini istemeyen seçmen. Bu seçmen, bizim ona kaybetmemize tahammül edemez. O zaman ne yapacağız? Yerel seçimlerde iş birlikleri yapmalıyız. Kaybettirecek formüller üzerinde durmak bize yakışmaz." dedi.

'Meral Ablam’la Beraber Zorlukları Aşacağız'

Özel, "Ben Meral Hanım’la, Sayın Genel Başkan’ımızla, onun deyimiyle Meral Ablam ile beraber pek çok zorluğu aşacağımıza inanıyorum. Bunun için de ben üzerime ne düşüyorsa yapacağım. Umutla baktığım bir süreç. Mümkün olan en kısa sürede yapmalıyız. Olmazsa dünyanın sonu değil." diyerek iş birliği vurgusu yaptı.

'Erdoğan, MHP’den Kurtulmaya Çalışıyor'

Erdoğan'ın '50+1 çıkışı ve Bahçeli’nin açıklaması'na değinen Özel, "Erdoğan, MHP’den kurtulmaya çalışıyor. Türkiye’de çok önemli bir yoksulluk var, enflasyon var. Türkiye’nin gündemi bambaşka, bunlar gündemi başka bir şey ile meşgul ediyorlar. Memleketi meşgul etmeyin. Aranızda ne konuşursanız konuşun. Ben bunların ne ayrılığına ümit bağlarım, ne birlikteliklerinden tasa duyarım. Esas mesele bizim ne yapacağımız." şeklinde konuştu.

'Bugün Çok Büyük Bir Cenderenin İçindeyiz'

Özel, "Bundan sonra CHP’yi gördüğünüz yerde hem etkin, hem yetkin, hem enerjik; sadece mecliste, sadece kürsüde değil, sahada, tarlada, sokakta göreceksiniz. Türkiye’de tarım, iş gücü, ulaştırma, akaryakıt maliyetleri, enerji maliyetleri, kuraklık ve yanlış planlama yüzünden kendi vatandaşımızın tarım yapabilme, hayvancılık yapabilme imkanları da ortadan kalktığı için bugün çok büyük bir cenderenin içindeyiz." ifadelerini kullanarak Türkiye'nin karşılaştığı sorunlara dikkat çekti.

'Hiç Pişman Değilim, Pervin Chakar Benim De Onurumdur'

Özel, Pervin Chakar ve piyanist Paolo Villa’nın ‘Bir Opera Gecesi’ dinletisine katılımıyla ilgili olarak, "Pervin Chakar benim de onurum, gururumdur." diyerek sanat ve sanatçıya olan saygısını ifade etti.

Kaynak: haber merkezi