Özel’in adaylığına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da destek verdi. Kılıçdaroğlu, dün yaptığı açıklamada, “Gayet güzel. CHP diğer partiler gibi değildir. Herkesin aday olma hakkı vardır” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, Özel’in adaylığına ilişkin sorulara, “Özgür Özel arkadaşımızın aday olması çok doğaldır. Bizim partimizde herkes aday olabilir. Biz demokratik bir partiyiz” yanıtını verdi.

Özel’in Ailesi ve Arkadaşları da Yanındaydı

Özel’in basın toplantısını izlemek üzere CHP Genel Merkezi’ne gelenler arasında eşi Didem Özel, kızı İpek Özel, CHP milletvekilleri ve MYK üyeleri de vardı.

Adaylığını İlan Ederken Öne Çıkan Mesajlar

Özgür Özel'in adaylığını ilan ettiği basın toplantısında, toplum ve siyasetle ilgili önemli mesajlar verdi. İşte Özgür Özel'in açıklamalarının satır başları:

  • Değişim Hikayesi: Özgür Özel, adaylığını açıklarken bu sürecin bir değişim hikayesi olduğunu belirtti. Artık endişelenmeyenlerin ve seçimi kaybetmeye tahammül edemeyenlerin hikayesi olduğunu vurguladı.

  • Toplumsal Kutuplaşmaya Karşı Duruş: Tek adam rejiminin dayattığı toplumsal kutuplaşmayı reddettiklerini ve toplumsal ayrışmayı kabul etmediklerini söyledi.

  • İttifak Siyaseti: İttifak siyasetinin parti vicdanlarına uygun şekilde tasarlanması gerektiğini ifade etti. Ayrıca, bu sürecin parti içi denetime kapalı olarak yürütülmesini eleştirdi.

    İYİ Parti İstanbul'da neler oluyor? İl Başkanı Coşkun Yıldırım, görevden alındı! İYİ Parti İstanbul'da neler oluyor? İl Başkanı Coşkun Yıldırım, görevden alındı!
  • Kadın Temsiliyeti: Kadınların toplumun her alanında ve parti içinde eşit temsil edilmesi gerektiğini vurguladı.

  • Parti İçi Değişim: Partinin yapısında ve programında köklü değişiklikler yapılması gerektiğini dile getirdi. Bu değişikliklerin, hesap verebilir, denetlenebilir bir yapı oluşturmayı amaçladığını belirtti.

  • Yerel Seçim Önemi: Yaklaşan yerel seçimin büyük bir öneme sahip olduğunu vurguladı ve siyasetin nasıl yapılacağı konusunda önemli bir kararın eşiğinde olduklarını ifade etti.

  • Değişen CHP ve Türkiye: CHP'deki değişimin, Türkiye'deki değişimin ön koşulu olduğunu söyledi ve partinin değişmesiyle Türkiye'nin değişeceğini belirtti.

Kaynak: HABER MERKEZİ