Fatih Erbakan'dan emekli maaşlarına tepki Fatih Erbakan'dan emekli maaşlarına tepki

AK Parti iktidarının yarattığı Suriyeli sığınmacı krizi ve Türkiye'nin Suriye'deki egemenlik alanlarında yaşanan sorunlar, CHP lideri Özgür Özel tarafından gündeme getirildi. Özel, çözüm için Suriye'ye gidileceğini belirtti.

Şam'dan Olumlu Cevap Geldi

CHP Sözcüsü Faik Bulut, Şam yönetimi ile temasa geçtiklerini belirterek, ziyaretle ilgili olumlu yanıt aldıklarını söyledi. Bulut, "Görüşme niyetine ilişkin bu konuların çözümü, niyet ifadesi karşılık buldu. Bundan sonra sadece şartların olgunlaşması, nerede ve hangi tarihte görüşüleceği konuşulacak. Biz görüşme talebimizi ilettik, Şam'dan da olumlu cevap geldi" dedi.

Esad'ı Masaya Oturmaya İkna Edebilirim

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yaptığı açıklamada Erdoğan ile Esad arasında arabulucu olabileceğini ifade etti. Özel, "Önce Esad Türkiye ile masaya oturmaya ikna edilmeli. Ben Esad'ı masaya oturmaya ikna edebilirim. Yeter ki Erdoğan'ın böyle bir niyeti olsun. Erdoğan'ın son açıklamasından da görüyoruz ki bizim burada attığımız adımlar Erdoğan'ı da cesaretlendiriyor. Bu mesele Türkiye'nin en yakıcı sorunu, sığınmacı sorununu bizim öncelikli meselemiz" sözlerini kullandı.

Erdoğan'dan Her Zaman Davet Mesajı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a iki komşu ülke arasındaki ilişkilerin yeniden başlamasına yönelik olası görüşmeler için "Her zaman" davette bulunacağını söylemişti.

Kaynak: HABER MERKEZİ