Türkiye'de sevilen dizilerden biri olan Dilek Taşı'nda Rüçhan karakterini canlandıran isim olan Özge Özberk büyük beğeni topladı. Türk sinemasının sevilen ismi sosyal medyada da gündem oldu. Peki Özge Özberk kimdir nereli kaç yaşında? Dilek Taşı Rüçhan kimdir gerçek adı nedir? Tüm bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık. Detayları haberimizde...

ozge-ozberk-kimdir-hangi-dizilerde-oynadi-filmleri-neler-kac-yasinda-nereli-uFHo

Özge Özberk Kimdir?

Türk televizyon ve sinema dünyasının sevilen isimlerinden biri olan Özge Özberk, İstanbul'da 13 Ağustos 1976 tarihinde dünyaya gelmiştir. Oyunculuk serüvenine Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde aldığı eğitimle başlamıştır ve 1993'ten beri sektörde kendine sağlam bir yer edinmiştir.

Özge Özberk'in ailesi, baba tarafından Ünsal Özberk ve anne tarafından Hülya Özberk'ten oluşmaktadır. Kardeşi ise Özgür Özberk'tir. İstanbul Üniversitesi'nde eğitim gördükten sonra oyunculuk yeteneğini Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde geliştirmiştir.

2007-2012 yılları arasında Hayim Sadioğlu ile evli kalan Özberk'in bu evliliği belirtilen tarihler arasında sona ermiştir.

ozge-ozberk-1

Özge Özberk'in Oyunculuk Kariyeri

Oyunculuğa adım attığı günden bu yana pek çok projede yer alan Özge Özberk, televizyon ve sinema dünyasında farklı karakterleri başarıyla canlandırmıştır. Sahip olduğu yetenekleriyle izleyicilerin takdirini kazanmış ve Türkiye'nin önde gelen oyuncularından biri olmuştur.

Manisa'da uyuşturucu operasyonunda yakalanan 2 kişi tutuklandı Manisa'da uyuşturucu operasyonunda yakalanan 2 kişi tutuklandı

ozge-ozberk

Dilek Taşı Rüçhan Kimdir?

Son dönemde Dilek Taşı dizisindeki Rüçhan karakteriyle adından sıkça söz ettiren Özge Özberk, bu karakteriyle dikkat çekmektedir. Rüçhan, Özberk'in oyunculuk yeteneğini bir kez daha ortaya koymaktadır.

ozge-ozberk-2

Eğitim ve Kariyer

İstanbul Üniversitesi ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi gibi prestijli eğitim kurumlarında eğitim alan Özge Özberk, 1993'ten itibaren sahne ve kamera karşısında aktif olarak yer almaktadır. Tiyatro oyunları, dizi ve filmlerdeki rolleriyle Türk sanat dünyasına önemli katkılarda bulunmuştur.

ozge-ozberk-kimdir-nereli-kac-yasinda-dilek-tasi-ruchan-kimdir-gercek-adi-nedir

Özge Özberk Nereli ve Kaç Yaşında?

47 yaşındaki başarılı oyuncu İstanbul doğumlu ve Türk vatandaşıdır. 13 Ağustos 1976'da doğan Özge Özberk, genç yaşına rağmen uzun yıllardır sektördeki varlığını sürdürmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ