CHP lideri Özgür Özel, Muharrem İnce'nin İzmir'den aday gösterileceği iddialarına kesin bir dille cevap verdi. Özel, "Bir partinin genel başkanına 'belediye başkanı ol' denmez" ifadeleriyle konuştu. Yaşanan tartışmanın kendisi için sürpriz olduğunu belirtti.

Özgür Özel, Fransa'da AKPM Oturumuna Katılacak Özgür Özel, Fransa'da AKPM Oturumuna Katılacak

Özel: Büyükşehirleri Kaybetmemek İçin İttifak Arayışı İçindeyiz

Özgür Özel, büyükşehirleri kaybetmemek adına toplumsal bir ittifak arayışında olduklarını açıkladı. "İstanbul'u Ankara'yı kazanabiliriz, iş birliği olsun ya da olmasın" diyerek kararlılıkla ifade etti.

HEDEP İle Görüşme Hakkında Açıklama

DW Türkçe'ye konuşan Özgür Özel, HEDEP ile yapılacak görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulundu. Görüşme talebinin kimden geldiği konusunda gerilim yaratmamaya özen gösteren Özel, "Görüşme olacak fakat ev sahibi talebinin kimden geldiği gerilimi gerektirecek bir durum değil, bu doğru değil" dedi.

Özel, CHP'nin diğer siyasi partilerle görüşebilen ve ziyaret kabul eden bir yapıda olduğunu vurgulayarak, herkesin birbirine karşı rezervinin olduğunu ancak CHP'nin diğer partilere saygı duyduğunu belirtti.

İnce'nin İstanbul ve İzmir Adaylığı İddiaları

Muharrem İnce'nin Ekrem İmamoğlu ile yaptığı görüşmenin ardından İzmir adayı olacağı yönündeki iddialara yanıt veren Özgür Özel, İnce'nin CHP'den aday olmasını beklemediklerini belirtti. "İzmir'e dair ne bizimle ne de Ekrem Bey ile bir görüşme yok" diyen Özel, mevcut başkan aday olursa duyuracaklarını ya da başka adaylar arasında anket yapacaklarını ifade etti. CHP'den Muharrem İnce'nin aday olmasını beklemeyeceklerini dile getirdi.

İmamoğlu-İnce Görüşmesi ve Açıklamalar

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce arasında gerçekleşen görüşmenin ardından İnce'nin İzmir adaylığı iddiaları gündeme gelmişti. İmamoğlu, İzmir'in adının bile geçmediğini belirtirken, İnce'nin tekrar görüşeceğini ifade etmişti. Konuyla ilgili olarak Türkiye gündemindeki bu gelişmeler dikkatle takip edilmekte.

Kaynak: HABER MERKEZİ