CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 2 Mayıs Perşembe günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştireceği görüşme öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Halk TV'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu olan Özel, gündemlerinde "yeni anayasa" tartışmalarının olmadığını belirterek, öncelikli meselenin ekonomik kriz olduğunu ifade etti.

AKP'nin MKYK toplantısı üç saat sürdü AKP'nin MKYK toplantısı üç saat sürdü

 "Önce Mevcut Anayasaya Uyulmalı"

Özel, yeni anayasa tartışmalarına ilişkin, "Önce mevcut Anayasaya uyulması, Anayasa Mahkemesi kararlarının tanınması gerekiyor. Bugün vatandaşın gündeminde yeni anayasa değil; açlık, yoksulluk ve geçim sıkıntısı var." dedi.

 "Vatandaş İş, Aş İstiyor"

CHP lideri, vatandaşların ekonomik krizden çıkış yolu aradığını vurgulayarak, "Ben bu görüşmede bunları sayın Cumhurbaşkanı'na aktaracağım. Vatandaş iş, aş istiyor; hayat pahalılığının durmasını istiyor." şeklinde konuştu.

Özel: "Çok Ciddi Hazırlıklar Yapıyoruz"

Görüşmede ele alınacak konulara ilişkin soruya ise Özel, "Sayın Cumhurbaşkanı ile görüşmemde pek çok konuyu konuşacağım. Ancak hepsini şimdiden açıklamayacağım. Çok ciddi hazırlıklar yapıyoruz." yanıtını verdi.

"31 Mart Sonrası Sorumluluklarımız Var"

Özel, son olarak 31 Mart yerel seçimleri sonrası oluşan siyasi tabloya dikkat çekerek, "Bütün bu süreci parti yetkililerimiz ve milletvekillerimizle değerlendirdik. 31 Mart sonrası hem bana hem de partimize sorumluluklar düşüyor. Aynı şekilde ülkeyi yöneten kişi olarak sayın Cumhurbaşkanı'nın da sorumlulukları var. Bunları konuşmamız gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Editör: Kazim Bozkurt