İzmir bir değerini daha kaybetti; Kemal Zorlu vefat etti İzmir bir değerini daha kaybetti; Kemal Zorlu vefat etti

Özel sektörde çalışan öğretmenler, 27 Ocak Cuma günü İzmir'de gerçekleşecek olan bir toplantıda hak kayıplarına uğradıklarını duyuracak. Öğretmenler, Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası öncülüğünde, saat 19.30'da İzmir Fuar Kültür Park Gençlik Spor Salonu'nda bir araya gelecekler.

 Toplantıda, özel öğretim kurumlarında çalışan öğretmenlerin asgari ücret ya da asgari ücretin altında maaşlar almaları ve yoğun mesai koşulları altında çalışmalarının eleştirileceği belirtildi.

Özel okul öğretmenleri, yaptıkları duyuruda asgari ücretin altında bir maaşı kabul etmeyeceklerini ve taban maaşın hakkının makul bir talep olduğunu vurguladı. Öğretmenler, sömürüye karşı kalıcı bir talep olarak taban maaşı taleplerini ilk günden bu yana savunmaya devam edeceklerini söylediler.

Duyurunun devamında şunlara yer verildi:

“Hiçbir öğretmen asgari ücretin altında maaşla çalıştırılamaz. Öğretmenliğin hakkı asgari ücret olamaz. Taban maaş hakkımızı geri alacağız. Mücadeleyi birlikte büyütelim, mesleğimizin itibarını ve özlük haklarımızı birlikte savunalım. Öğretmen sendikasıyla güçlüdür.”