CHP Genel Başkanı Özel, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’i evinde ziyaret etti ve ardından ikili, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

DEM Parti'den 'Kobani Davası' kararına tepki DEM Parti'den 'Kobani Davası' kararına tepki

Sezer’e daha önce de nezaket ziyaretlerinde bulunduklarını ifade eden Özel, “Ben genel başkan seçildikten sonra kendisi, bir tebrik telefonu açmıştı. Ben de bu tebrik telefonuna teşekkür etmek için bir ziyarette bulunmayı istedim. Kendisinin engin devlet tecrübelerinden yararlanıyor ve tavsiyelerini alıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız, Türkiye Cumhuriyeti devletinde çok önemli bir dönemde çok başarılı ve halen daha Türkiye’deki herkesin imrenerek hatırladığı bir cumhurbaşkanlığı dönemi geçirmişti. Bu takdir ifadelerini söylemek, tabii ki haddimiz değil. Kendisinin tavsiyelerini aldık. Bundan sonraki süreçlerde de kendileri uygun gördükçe Sayın Cumhurbaşkanımızı düzenli aralıklarla ziyaret edeceğiz” diye konuştu.

CHP Lideri Özgür Özel’in ziyareti için teşekkür eden Sezer, “Zor bir görev yüklendi, görevinde başarılar diliyorum. Mutlaka başarılı olacaktır” ifadelerinde bulundu.

Kaynak: DHA