Isparta’da yaşayan birçok genç, kendilerine yuva kuracak bir eş arıyordu. Bu arayış sırasında, kendilerini Özbekistanlı olarak tanıtan kadınlarla tanıştılar. Bu kadınlar, evlilik için Türkiye’ye gelmek istediklerini, ancak bazı masrafları karşılamaları gerektiğini söylediler. Ispartalı gençler, bu kadınlara inandı ve binlerce lira para gönderdi. Ancak, bu kadınlar aslında bir çete üyesiydi ve evlilik vaadiyle çok sayıda kişiyi dolandırmıştı.

 Özbek Gelinler, Formalite Evlilik Yapacaklarını Söylediler

Çetenin bir diğer yöntemi ise, Özbekistanlı genç kızlara formalite evlilik yapacaklarını söylemekti. Bu kızlar, Türkiye’ye gelip bir süre evli kalacaklarını, sonra da boşanacaklarını düşünüyordu. Ancak, bu kızlar da çetenin tuzağına düşmüştü. Çünkü, çete üyeleri, bu kızlara evlendikleri kişilerden habersiz olarak para istiyor, aksi takdirde tehdit ediyorlardı. Bu şekilde, hem Özbek kızlar hem de Türk erkekler mağdur oluyordu.

Gonca Vuslateri bebeğinin babası hakkında açıklamada bulundu! Bebeğin ismi neden Asya olacak? Gonca Vuslateri bebeğinin babası hakkında açıklamada bulundu! Bebeğin ismi neden Asya olacak?

Zahide Yetiş, Bu Skandalı Star TV’de Araştırdı

Star TV’de Zahide Yetiş’in sunduğu “Yeniden Başlasak” programı, bu skandalı gündeme getirdi. Programda, çetenin nasıl çalıştığı, mağdurların yaşadıkları ve çetenin yakalanması için neler yapıldığı anlatıldı. Zahide Yetiş, hem Özbek kızlarla hem de Türk erkeklerle konuştu ve onlara yardımcı olmaya çalıştı. Programda, çetenin lideri olduğu iddia edilen “Rabia” adlı kadının da görüntüleri yayınlandı. Zahide Yetiş, bu çetenin ortaya çıkarılması için yetkililere çağrıda bulundu.

Kaynak: haber merkezi