Oğuzhan Koç'tan yeni albüm sinyali Oğuzhan Koç'tan yeni albüm sinyali

Oyuncu Ozan Güven'in, eski sevgilisi Deniz Bulutsuz’u darp ettiği iddiasıyla 13 yıl 6 aya kadar hapsi talep edilen davası İstanbul 58. Asliye Ceza Mahkemesi'nde devam ediyor. Mahkemede tarafların avukatları hazır bulundu.

"Deniz Bulutsuz'un Olaydan Önce Psikolojik Tedavi Gördüğüne Dair Bilgilerimiz Var"

Duruşmada söz alan Ozan Güven'in avukatı, "Adli Tıp Kurulu'nun taraflı davrandığını düşünüyoruz, müşteki sanık Deniz Bulutsuz'un olaydan önce psikolojik açıdan tedavi gördüğüne dair bilgilerimiz var. Ek bilirkişi raporu aldırılmasını talep ediyoruz," dedi.

Bulutsuz’un Psikolojik Tedavi Görüp Görmediğine Dair Kayıtlar İncelenecek

Mahkeme, ara kararında SGK ve Sağlık Bakanlığı'na yazı yazarak, Deniz Bulutsuz'un 13 Haziran 2020'den önce anksiyete bozukluğu veya başka bir psikolojik tedavi görüp görmediğine dair kayıtların incelenmesine karar verdi. Duruşma, eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

Ne Olmuştu?

Oyuncu Ozan Güven’in eski sevgilisi Deniz Bulutsuz, Güven’in kendisine şiddet uyguladığını iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, Güven için 'hakaret', 'kasten yaralama' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından 3 yıl 9 aydan 13 yıl 6 aya kadar hapis cezası talep edilmişti.

Ozan Güven’in de Deniz Bulutsuz’dan şikayetçi olduğu dosya uzlaştırma büroya gönderilmiş, ancak taraflar uzlaşmayı kabul etmemişti. Güven’in şikayeti üzerine Deniz Bulutsuz hakkında ise 'basit yaralama' suçundan 4 aydan 1 yıla kadar hapis cezası talep edilmişti.

Kaynak: HABER MERKEZİ