Geçtiğimiz yıl cinsiyet değiştirme kararıyla gündeme gelen Ardahan Öztoprak, yeni kimliğiyle "Ayda" adını almıştı. Anne Çiçek Dilligil ve baba Bora Öztoprak, oğullarının bu cesur kararında her zaman yanında olduklarını dile getirmişlerdi.

Bu anlamlı Anneler Günü'nde Dilligil, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda Ayda ile birlikte çekilmiş bir fotoğrafını yayınladı. Dilligil fotoğrafın altına şu duygusal satırları yazdı:

"Bu sene evlilik yıl dönümümüz ve Anneler Günü'nün aynı güne gelmesi. Bir yanımda 27 seneyi bitirdiğimiz aşkım, diğer yanımda 26 senedir dolu dolu anneliği yaşama sebebim canım. Şükür sebeplerim Ömrünüz, ömrümüz uzun, sağlıklı ve yüzümüzdeki gülücükler gibi içten ve çok mutlu geçsin."

Dilligil'in paylaşımı takipçileri tarafından beğeni yağmuruna tutuldu. Birçok takipçi Dilligil'e ve oğluna sevgi ve destek mesajları gönderdi.

Ayda'nın Yeni Hayatı

Ayda Öztoprak, cinsiyet değiştirme sürecinin ardından Amerika'da yeni bir hayata başladı. Dilligil, oğlunun önemli kliniklerden de destek aldığını ve bu sürecin uzun ve zorlu olduğunu belirtmişti.

Vascsacs

Ayda'nın cesur kararı ve Dilligil'in ona olan sevgisi ve desteği birçok kişiye ilham kaynağı oldu. Bu özel Anneler Günü'nde Dilligil'in paylaşımı, aile sevgisinin ve koşulsuz desteğin önemini bir kez daha gözler önüne serdi.

Çiçek Dilligil'in Güçlü Mesajı

Çiçek Dilligil, oğlunun cinsiyet değiştirmesiyle ilgili yaptığı açıklamalarda her zaman güçlü ve net bir mesaj vermiştir. Dilligil, çocukların kimliklerini özgürce yaşayabilmeleri gerektiğini ve bu konuda ailelerin ve toplumun desteğine ihtiyaç olduğunu savunmuştur.

Şarkıcı Ebru Polat yaptığı açıklamayla gündem oldu: 'Yahudiler gibi yaşıyorum' Şarkıcı Ebru Polat yaptığı açıklamayla gündem oldu: 'Yahudiler gibi yaşıyorum'

Vwww 800X618

Dilligil'in bu cesur tavrı ve oğluna olan sevgisi, birçok kişiye ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

Kaynak: haber merkezi