Zeki Müren vefatının 27. yılında Bodrum'da şarkılarla anıldı Zeki Müren vefatının 27. yılında Bodrum'da şarkılarla anıldı

Usta oyuncu Zeki Alasya'nın eski eşi ünlü oyuncu ve tiyatrocu Oya Alasya, 74 yaşında hayata gözlerini yumdu. Oyuncunun ölümü, sevenlerini yasa boğdu. Acı haberi oyuncunun kızı Zeynep Alasya verdi.

ACI HABERİ KIZI DUYURDU

"Köyden İndim Şehire" filminde Himmet Ağa'nın eşi rolüyle tüm Türkiye'nin tanıdığı Oya Alasya'nın vefatını kızı Zeynep Alasya duyurdu. Alasya, "Annem Zeynep Oya Kaya'yı bugün kaybettik" sözleriyle sevenlerine acı haberi verdi.

ZİNCİRLİKUYU MEZARLIĞI'NA DEFNEDİLDİ

Alasya'nın cenazesi, Zincirlikuyu Camisi'nden kaldırılarak yine Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi. Türk tiyatro sanatçısı ve sinema oyuncusu olan Oya Alasya, sinemanın merhum usta oyuncularından Zeki Alasya'nın ilk eşiydi.

unlu-oyuncu-oya-alasya-hayatini-kaybetti-16339729_9424_m

OYA ALASYA KİMDİR?

Oya Alasya, 1949 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Zeki Alasya ile 'Köyden İndim Şehre' ve 'Salak Milyoner' filmlerinde karı kocayı oynadı ve gerçek hayatta da 1969 yılında evlendi. Çiftin bu evlilikten Zeynep ismini verdikleri bir kızları oldu ancak çift, 18 yıllık evliliklerini 1987 yılında sonlandırdı.

Oya Alasya'nın rol aldığı yapımlar ise Kapıcının Kızı, Üç Gelin Altı Damat, Tamam mı Devam mı?, Sev Kardeşim, Köyden İndim Şehre, Salak Milyoner.

Kaynak: HABER MERKEZİ