Aliağa Belediyesi, Mola Aliağa'nın hemen arkasında çalışmaları devam eden 'Botanik Park' ile de ilçeye yeni bir sosyal yaşam alanı kazandıracak.

İzmir- Çanakkale kara yolu Aliağa geçişinde İlçe Jandarma Komutanlığı karşısında halen Aliağa Belediyesi Akaryakıt istasyonunun bulunduğu yerde yapılmakta olan 'Mola Aliağa' ve 'Botanik Park' projesi hakkında bilgi veren Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, "Botanik Parkımız ve Mola Aliağa'mız Aliağa'mıza hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Aliağa Petkim, Anadolu Efes'e direnemedi Aliağa Petkim, Anadolu Efes'e direnemedi

Otogar ihtiyacından dolayı 'Mola Aliağa' projesini hayata geçirdiklerini belirten Başkan Serkan Acar, "Mevzuatlar gereği belediyemizin otogar yapma ve işletme yetkisi bulunmuyor. Bu yetki mevzuat gereği Büyükşehir Belediyesi’ne verilmiş. Lakin Aliağa'mızda bir otogar ihtiyacımız olduğu da aşikar. Elbette büyükşehrimiz bu konuda bir gün proje gerçekleştirecektir. Ancak biz sorunu çözmek adına burada Mola Aliağa'nın inşaatına başladık ve şu anda da hızla çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

'MOLA ALİAĞA DİNLEME TESİSİ GÖREVİ ÜSTLENECEK'

Mola Aliağa'da 8 adet bilet satış yeri, bekleme salonu, otobüslerin yanaşabildiği peronların olacağını belirten Başkan Acar, "Mola Aliağa bir yandan da dinleme tesisi görevi üstlenecek. Kafeteryaları ve restoranlarıyla vatandaşımız otobüs beklerken çayını içebileceği, yemeğini yiyebileceği bir tesise sahip olacağız" dedi.

BOTANİK PARK İLÇEYE AYRI BİR GÜZELİK KATACAK

Mola Aliağa'nın yanında rengarenk çiçeklerin açacağı Botanik Park Projesi'nin Aliağa'ya ayrı bir güzellik katacağını ifade eden Başkan Serkan Acar, “Botanik parkımızın yapımı Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından devam ediyor. Botanik Park'ta Aliağaspor’un ürün satış yeri olacak. Bunun yanında bir kafeterya bulunacak. Aynı zamanda Aliağa Belediyemizin fidanlık ve toprak üretim tesisinde üretilen fidan ve topraklarımızın burada satışı gerçekleştirilecek. Botanik Parkımızda aynı zamanda bitki heykelleri de yerleştirilmeye başlandı. Vatandaşlarımızın keyifle fotoğraf çektirebilecekleri görsellerimiz ve heykellerimiz olacak. Botanik Parkımız ve Mola Aliağa'mız Aliağa'mıza hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.(DHA)

Kaynak: DHA