TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Fuat Oktay’ı, Niğde Belediyesi girişinde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, başkan yardımcıları ve birim müdürleri karşıladı. Başkan Özdemir, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Oktay’a, Niğde Belediyesi’nin hayata geçirdiği yatırımlar ve devam eden projelerle ilgili bilgi verdi. Niğde Belediyesi’nin Niğde Kalesi ve Çevreli Koruma ve Yenileme Projesi’ni yerinde inceleme fırsatı bulduğunu belirten Fuat Oktay, Niğde’nin 10 bin yıllık kadim bir medeniyeti olan şehir olduğuna işaret etti. Niğde’yi, turizm potansiyelinin tarihi değerlerin çok yüksek olduğu ve geçmişi gerçekten geleceğe bağlayacak eserlerin olduğu bir şehir olarak değerlendiren Oktay, “Son derece tarihi zenginliği ile meşhur ünlü yiğitleriyle kahramanlarıyla meşhur bir şehrimizdeyiz. Niğde’de olmaktan değerli başkanlarımızla birlikte olmaktan öğrencilerimizle birlikte olacağımızdan dolayı son derece mutluyum” dedi.

'KALE PROJESİ BENİ HEYECANLANDIRDI'

Niğde Kalesi’nde devam eden projesi ‘geleceğe dönük önemli bir yatırım ve dönüşüm’ olarak nitelendiren Fuat Oktay, “İki etapta planlanan dönüşüm şahsen beni son derece heyecanlandırdı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız ile belediyemizin hazırladığı muhteşem bir dönüşüm planı programı var. Birinci etabı zaten ihalesi yapılmış durumda ve şu anda da restorasyon çalışmalarının tamamlandığı, birkaç tarihi eseri de müzemizde ve kütüphanemizde ziyaret ettik. Oradaki dönüşüm tamladığında muhteşem bir Niğde görüyor olacağız. Bu şimdiden aslında beni şahsen son derece heyecanlandırdı. Bu 10 bin yıllık bir medeniyeti bugüne değil aslında geleceğe taşıyacak bir çalışma” şeklinde konuştu.

NİĞDE HER YÖNÜYLE KALKINMAYA VE GELİŞMEYE DEVAM EDİYOR

Turizminde özellikle güneyden iç Anadolu’ya ve kuzeye geçişin güzergâhında olan Niğde’nin muhteşem bir altyapıyla özellikle karayollarındaki muhteşem bağlantılarıyla sanayisinin de tarım ve hayvancılıkta olduğu gibi diğer alanlarda da çok hızlı gelişecek bir şehir olduğuna işaret eden Oktay, Niğde’nin tüm bu özellikleriyle kalkınmaya ve gelişmeye başlamış durumda olduğunu vurguladı. Tarihi değerlerin, turizm potansiyelinin ortaya çıkarılıyor olmasından son derece memnun kaldığını anlatan Oktay, “Bu çalışmaların bir an önce tamamlanıyor olması, kültürel varlıkların korunuyor olması ve gelecek nesillere devir teslim yapılıyor olması da önemli” dedi.

NİĞDELİLERİN VE BAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ

Bugüne kadar oldu gibi bundan sonra da Niğdelilerin ve Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir’in yanında olacağını anlatan Oktay, “Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümetimiz sonuna kadar Niğde’nin ve Niğdelilerin yanında. Biz de meclis boyutunda diğer alanlarda da her türlü çalışmada sizlerle birlikte olacağız” ifadelerini kullandı.

Aşırı sıcaklara dikkat! Aşırı sıcaklara dikkat!

FETÖ İLE MÜCADELEMİZ SONUNA KADAR DEVAM EDECEK

Niğde Belediye’sini ziyaretinde, 15 Temmuz darbe girişiminin seyrini değiştiren ve darbeciler tarafından şehit edilen Şehit Ömer Halisdemir’i de yad eden Oktay, “Öncelikle 15 Temmuz kahramanımız Ömer Halisdemir olmak üzere tüm 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. FETÖ ile mücadelemiz sonuna kadar devam edecek. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu mücadelemiz devam edecek” diye konuştu. 

FOTOĞRAFLI

Kaynak: DHA