Hrant Dink'in eşi Rakel Dink'in ise Samast'ın tahliyesine ilişkin konuşmak istemediği öğrenildi. Dink ailesi avukatlarından Bahri Bayram Belen tahliyeye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.  

Belen, "Hrant'ın ölümü bir düşünür, bir yazar, bir gazeteci olarak hem ailesini hem de Türkiye'yi çok üzmüştür. Türkiye için çok büyük bir kayıptır. Mevcut yasal sistem içerisinde Ogün Samast'ın bırakılması, ayrıntısını bilmiyorum, cezaevi müdürlüğü ve infaz savcılığı bilir. Müddetname vardır, oradaki cezası ne kadar süre sonra çıkacağı, hangi disiplin suçunu işlediği için infazının yandığı ve bu nedenle süresinin ne kadar uzadığı, sonradan hangi suçu işlediği ve bu nedenle infazın ne kadar olduğu konuları, müddetnamede görülür. Bunları şu anda biz bilemiyoruz. Şu anda Ogün Samast'ın çıkmasında çok şaşılacak bir şey olmadığı kanısındayım" diye konuştu.

Bariyerleri aşan otomobil, yön tabelasına çarparak durabildi  Bariyerleri aşan otomobil, yön tabelasına çarparak durabildi 

AİLE ÜZÜNTÜSÜNÜ YENİLEDİ; OGÜN'ÜN DAHA EVVEL ÇIKMA DURUMU OLDUĞUNU BİLİYORLAR 

Dink ailesinin tahliyeyle ilgili alacağı kararlarla ilgili de Belen, "Adım atılacak bir şey yok. Kesinleşmiş bir karar. İnfazın uygulanması, artık kararı veren mahkemenin dışında infaz savcılığının ve yanlışlar olması halinde infaz hakimliğinin bakacağı işler. Kamu görevlileriyle ilgili dava devam ediyor. Aileden haberim var. Elbette üzülüyorlar ama onlar da yasal koşulları, tahliyenin daha evvel, Ogün'ün yaşı küçük olduğu için daha evvel çıkma durumunun olduğunu onlar da biliyor. Üzüntülerini yenilediler, tazelendi acıları. Hepimizin de öyle. Hrant gibi bir insanın kaybı, onu yeniden, Ogün'ün dışarı çıkmasıyla yeniden yaşamış olduk o acıyı" dedi.  

Kaynak: DHA