Nijerya'nın Zamfara ve Katsina eyaletlerinde silahlı saldırılar meydana geldi. Söz konusu saldırılarda en az 42 kişi hayatını kaybetti.

DETAYLAR BELLİ OLDU 

Zamfara Eyaleti Polis Komiseri Muhammad Shehu Dalijan, Magarya köyünde sabahın erken saatlerinde gerçekleşen saldırıda 300 motosikletli silahlı çete üyesi tarafından etrafa ateş açıldığını belirtti.

Saldırı sonucunda 7'si polis 12 kişi hayatını kaybederken, bölgeye takviye kuvvet gönderildiği ve soruşturmanın başlatıldığı ifade edildi.

KÖYLERE DE SALDIRI

Ulusal basındaki haberlere göre, silahlı çete üyeleri Katsina eyaletine bağlı Dutsinma ve Safana köylerine de saldırdı. Bu saldırılarda ise 30 kişi öldü ve çok sayıda kişi yaralandı.

Dikkat Kurban etleriniz çürüyebilir! Dikkat Kurban etleriniz çürüyebilir!

SIK SIK MARUZ KALIYORLAR

Köy sakinlerinin, saldırılar nedeniyle evlerini terk ettiği belirtilirken, Nijerya'nın farklı bölgelerinde silahlı çetelerin yanı sıra Boko Haram ve DEAŞ'ın Batı Afrika kolu ISWAP terör örgütlerinin saldırılarına sık sık maruz kalındığı kaydedildi.

Nijerya'nın Zamfara ve Katsina eyaletlerinde gerçekleşen silahlı saldırılarda 42 kişi hayatını kaybetti. Saldırılar, ülkenin terör örgütleriyle mücadeledeki zorluğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Kaynak: AA