Sosyal medya fenomenleri olarak tanınan Nihal ve Bahar Candan kardeşler, geçtiğimiz yıl fenomenler soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra tutuklanmışlardı. Ancak son gelişmelere göre, tutuklu bulunan Nihal Candan'ın sağlık durumu ciddi bir seviyeye ulaştı ve 'anoreksiya nevroza' adı verilen hastalığa yakalandığı ortaya çıktı.

Soruşturma ve Tutuklama

Nihal ve Bahar Candan kardeşler, lüks yaşamlarını sosyal medyada sergilemeleriyle tanınıyorlardı. Ancak geçen yıl, fenomenlere yönelik operasyon kapsamında tutuklandılar. Ucuz otomobil vaadiyle dolandırıcılık yapmakla suçlandılar ve 14 Kasım 2023'te gözaltına alındılar. İkili, Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunmaktadır.

Merkez Bankası Zorunlu Karşılıklar Tebliğinde değişiklik yaptı Merkez Bankası Zorunlu Karşılıklar Tebliğinde değişiklik yaptı

Anoreksiya Nevroza Hastalığı

Posta Gazetesi'nin haberine göre, Nihal Candan'ın yeme alışkanlıklarında bozulma başladıktan sonra 'anoreksiya nevroza' hastalığına yakalandığı tespit edildi. Bu hastalık, halk arasında 'yemek yememe hastalığı' olarak da bilinir ve kişinin ciddi kilo kaybına ve psikolojik sorunlara yol açabilir. Nihal Candan'ın kilosunun 37'ye kadar düştüğü belirtilmektedir ve cezaevinde tedavi görmektedir.

Aile ve Avukatın Çabaları

Nihal Candan'ın durumuyla ilgili ailesi ve avukatı harekete geçti. Avukatları Kasım Ergün, Nihal Candan'ın durumunun ciddiyetini vurgulayarak hastaneye sevki için girişimde bulunduklarını belirtti. Aynı şekilde, anne ve baba Candan da kızlarının acil tedaviye ihtiyacı olduğunu dile getirdi ve endişelerini ifade etti.

Koğuş Arkadaşları

Nihal Candan'ın cezaevindeki koğuş arkadaşı bankacı Seçil Erzan oldu. Erzan, birçok ünlü kişiyi yüksek kâr vaadiyle dolandırmakla suçlanıyordu ve aynı cezaevi koğuşunu paylaştığı Candan kardeşlerle birlikte tutulmaktadır. Bu durum, cezaevi içinde farklı sosyal çevrelerin bir araya gelmesine örnek teşkil etmektedir.

Kaynak: haber merkezi