Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Kutay Şimşek, 15-19 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen 2024 WAKO Dünya Kupası Boks Turnuvası’nda Light Contact 79 kilo ve Kick Light 79 kilo kategorilerinin her ikisinde de dünya ikincisi oldu.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü 3'üncü sınıf öğrencisi Şimşek, Light Contact kategorisinde çeyrek final aşamasında Avusturyalı rakibini yenerken, Kick Light kategorisinde ise yine çeyrek finalde İranlı rakibini mağlup etti. Şimşek her iki kategoride finale çıkarken, gümüş madalyayı üniversitesine getirdi.

REKTÖRDEN TEBRİK

Şimşek, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu’yu, makamında antrenörü Halil İbrahim Şimşek ile birlikte ziyaret etti.

Ihlamur toplarken ağaçtan düşüp öldü Ihlamur toplarken ağaçtan düşüp öldü

Şimşek, ilerleyen dönemlerdeki turnuvalar için altın madalya sözü vermişti. Öğrenciyi tebrik eden Rektör Uslu ise üniversitenin her alanda başarıdan başarıya koştuğunu belirtti. Uslu ayrıca ulusal ve uluslararası arenalarda güreşten haltere, bokstan atletizme kadar her dalda öğrencilere verilen desteklerin artarak devam edeceğini de sözlerine ekledi. 

Kaynak: dha