Bursa Gemlik'te yaşlıların hayatlarını kolaylaştırmaya devam Bursa Gemlik'te yaşlıların hayatlarını kolaylaştırmaya devam

Belediye tarafından organize edilen Dünya Temizlik Günü etkinliği, belediye binası önünden startı verilen farkındalık yürüyüşü ile başladı. Belediye Başkanı Emrah Özdemir’in öncülük ettiği yürüyüşe, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kamu kurumlarının yöneticileri, belediye personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı. Temizliğin önemi ve doğanın korunmasıyla ilgili mesajlar içeren pankartların da taşındığı yürüyüş etkinliği, Bankalar Caddesi güzergahından Suat Baykal Caddesi'ne kadar devam etti. Belediye Başkanı Emrah Özdemir, yürüyüş sırasında esnafa günün önemine binaen faraş ve süpürge hediye etti.

'EN BÜYÜK YATIRIMLAR ÇEVREYE'

Belediye Başkanı Emrah Özdemir, yaptığı açıklamada, en büyük yatırımları çevreye yaptıklarını belirterek, Akkaya Barajı İleri Biyolojik Arıtma Tesisi'nin geçtiğimiz Ocak ayından itibaren faaliyete geçtiğini anımsattı. Her yıl 250 farklı kuş çeşidine ev sahipliği yapan baraja ait arıtma tesisinin elektrik enerjisinin de yine güneş enerjisi ile karşılandığını kaydeden Başkan Özdemir, belediyenin ayrıca Sıfır Atık Belgesi olan nadir belediyeler arasında yer aldığını vurguladı. Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin günün 17 saati mesai yaparak, bulvar, cadde ve sokakları temizlediğine işaret eden Başkan Özdemir, çevre kirliliği ile mücadeleye bireysel ve toplumsal olarak da katılım sağlanması gerektiğini anlattı.

'GELECEK NESİLLERE DAHA GÜZEL BİR DÜNYA'

Temizliğin birinci kuralının kirletmemek olduğuna dikkat çeken Başkan Özdemir, sadece çevreyi değil, doğayı da temiz tutup koruyarak gelecek nesillere daha güzel, daha yeşil ve daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için çaba gösterdiklerini de sözlerine ekledi.

Kaynak: DHA