9 Temmuz 2024 tarihiyle Netflix'in abonelik fiyatları yeniden belirlendi. Dünyanın önde gelen akış platformu olan Netflix, Türkiye'de abonelik ücretlerine yeni bir zam yaptı. Temel Plan paketinin aylık ücreti 149,99 TL'ye yükseldi. Standart Plan paketi için ise artık aylık 229,99 TL ödenecek. En üst düzey Özel Plan paketinin fiyatı ise 299,99 TL olarak belirlendi. Bu değişikliklerle birlikte Netflix'in Türkiye fiyatları son iki yılda %295 oranında bir artış göstermiş oldu.

Netflix Fiyatlarındaki Değişim

Dijital platformlardaki fiyat artışlarına bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz ocak ayında yapılan %20-30 arası zamdan sonra, şimdi de Netflix fiyatlarına %25 oranında bir zam yapıldı. Netflix, bu yıl içinde ikinci kez fiyatlarını artırarak kullanıcılarına yeni abonelik ücretleri sunmaya başladı.

Abonelik Planları ve Özellikleri

Netflix'in abonelik planlarına yapılan bu zamla birlikte, her planın sunduğu özellikler de güncellendi. Temel Plan, HD kalitesinde ve reklamsız içerik izleme imkanı sunarken, Standart Plan ile aynı anda 2 cihazdan indirme yapılabilir ve Full HD görüntü kalitesi elde edilir. En üst düzey Özel Plan ise aynı anda 4 cihazdan izleme ve 6 cihaza kadar indirme yapabilme özelliği sunmakta, bu paketin görüntü kalitesi ise 4K çözünürlüktedir.

Demir parmaklıklar arasına sıkışan köpek kurtarıldı Demir parmaklıklar arasına sıkışan köpek kurtarıldı

Mevcut ve Yeni Üyeler İçin Fiyat Politikası

Yeni üye olacak kullanıcılar için belirlenen yeni ücretler derhal geçerli olacakken, mevcut üyeler için bu değişiklik aşamalı olarak uygulanacak. Eğer mevcut üyeler plan değişikliği yapmamışlarsa, üyelik ücretleri mevcut koşullarla devam edecek ve değişikliklerden 30 gün önce e-posta yoluyla bilgilendirilecekler.

Editör: Utku Çelik