Lee Ho-yang, Shinsadong Tiger ismiyle bilinen, Güney Koreli bir besteci ve yapımcıydı. Son 10 yılda, Roly Poly, NoNoNo, Up&Down ve Bboom Bboom gibi K-pop'un en popüler şarkılarından bazılarının yapımcılığını üstlendi.

Ölüm Sebebi Henüz Bilinmiyor

Seul polisinden yapılan açıklamada, Lee'nin Cuma günü stüdyosunda ölü bulunduğu belirtildi. Ölüm sebebine dair resmi bir açıklama yapılmadı.

Güney Kore basınında yer alan haberlerde, Lee'nin yakınlarının onu stüdyosunda yere yığılmış şekilde bulduğu ve ardından yetkilileri aradıkları kaydedildi.

 Mali Zorluklar Yaşıyordu

2011 yılında AB Entertainment isimli yapım şirketini kuran Lee Ho-yang, 2017 yılında mali zorluklar yaşayarak iflas başvurusunda bulunmuştu.

Haluk Levent Adana'yı salladı Haluk Levent Adana'yı salladı

Mahkeme, Lee'nin borçlarının yüzde 70'ini 10 yıl içinde ödemesini öngören bir yapılandırma planını kabul etmiş, Lee de o dönem sahip olduğu telif haklarının bir kısmını elden çıkarmıştı.

 K-pop Dünyası Yasta

Lee Ho-yang'ın ölümü K-pop dünyasında büyük üzüntüye yol açtı. Birçok sanatçı ve hayran sosyal medyada taziyelerini dile getirdi.

Lee Ho-yang'ın ölümü, son aylarda hayatını kaybeden ikinci Güney Koreli ünlü oldu. Aralık ayında, Oscar ödüllü Parazit filmindeki rolüyle de bilinen Lee Sun-kyun arabasında ölü bulunmuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ