9 EYLÜL- Özelleştirme kararına Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce'den büyük tepki geldi. Aralık ayı meclis toplantısında alınan karar, imar planlarında spor tesis alanı olarak belirlenmiş parsellerin konut alanına çevrilmesini içeriyordu. Meclis sonrasında yapılan açıklamada Başkan İnce, özelleştirme idaresinin bu uygulamasına karşı çıkacağını ve tüm hukuki yolları kullanacaklarını belirtti.

Murat Gökçekaya: Sanayicilerimiz bizim baş tacımız Murat Gökçekaya: Sanayicilerimiz bizim baş tacımız

Mustafa İnce, Güzelbahçe'nin parsel parsel satılmasına izin vermeyeceklerini vurgulayarak, daha önce halkın menfaatine olmayan girişimleri engellediklerini hatırlattı. İnce, "Sit alanının yanında, yolu olmayan, zeytinliklerin arasındaki yarış pisti yaptırmadık. Şimdi de kazanacağız. Halkın spor alanları olarak ayrılmış yeşil alanların konut alanlarına çevrilerek satılmasına izin vermeyeceğiz" dedi.

Başkan, söz konusu parsellerin Kahramandere imar planlarına göre spor alanı olacak yerler olduğunu belirterek, zaman içinde bu alanların yaşamın başlamasıyla dönüştüğünü ve altyapı hizmetlerinin yapıldığını ifade etti. Devletin bu arazilere sahip olmasına rağmen, spor tesisleri yapma yetkisinin Gençlik Spor Bakanlığı, belediyeler ve spor kulüplerinde olduğunu dile getiren İnce, AKP hükümetinin ise bu alanları konuta çevirme isteğine karşı çıkarak, CHP Grubu olarak itiraz ettiklerini söyledi.

Başkan, "Bize verin Güzelbahçe Belediyesine tapusunu devredin, yapamıyorsanız biz bu spor alanlarını halkımızın hizmetine sunalım" şeklinde konuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ