Müsavat Dervişoğlu: Tencerede yemek değil, dert kaynıyor Müsavat Dervişoğlu: Tencerede yemek değil, dert kaynıyor

Yerel seçimlerde Menderes Belediye Başkanı seçilen İlkay Çiçek meclis üyeleriyle beraber Menderes İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını alarak görevine başladı. Menderes Adliyesi’nde ki törenin ardından Başkan Çiçek’in ilk durağı Kasımpaşa Mezarlığı oldu. Çiçek, Menderes’in efsane başkanları Mahmut Şentürk ve Aykut Vural’ı kabirlerinde ziyaret etti.

Coşkulu kalabalık yalnız bırakmadı

Menderes Belediyesi önünde gerçekleşen devir teslim törenine ise vatandaşlar yoğun katılım gösterdi. Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan devir teslim töreninde coşku doruğa ulaştı. Menderesli vatandaşlar yeni başkanlarını bağrına bastı. Devir teslim töreni sonrasında makamında vatandaşları ağırlayan Menderes Belediye Başkanı İlkay Çiçek, herkesle tek tek bayramlaştı.

‘’Alın terimiz kurumasın’’

Devir teslim töreninde konuşan Menderes Belediye Başkanı İlkay Çiçek, ‘’ Ben çalışma hayatıma babamın yanında başladım. Hep terleyen birisi oldum. Bu konuda babam bana ‘ Oğlum işinin hakkını layıkıyla ve doğru yaptığın için terle’ derdi. Ben de hep yaptığım işin doğru olduğunu biliyordum.
O’nun bu nasihatını da hiç unutmadım. Bugünde karşınızda terliyorum. Yine yaptığım işin ne kadar doğru olduğunu sizleri görünce anladım. Muhtarken de bu terim vardı şimdi de var. Mahalleme hizmet onurunu yaşadım şimdi de Menderes’imize hizmet onurunu yaşıyorum. Allah terimizi
kurutmasın.’’ dedi.

‘’Sizin evladınızım’’

Menderes için canla başla çalışacağını ifade eden Başkan Çiçek, ‘’ Ben sizin evladınızım. Beni buralara kadar sizler getirdiniz. Allah hepinizden razı olsun. Bu evladınız Menderes’te size hizmet edecek, hiç kimseyi ayırmadan herkesin hizmetinde olacak. En iyiyi sizlere sunmak için ter akıtacağımdan kimsenin şüphesi olmasın.’’ diye konuştu.

Kaynak: haber merkezi