'Pınarlıbelen ve Etrim Mahallelerimize Sıçramaması İçin Çabalarımız Sürüyor'

Geleceğin sultanları hayallerine ilk adımı büyükşehir ile atıyor Geleceğin sultanları hayallerine ilk adımı büyükşehir ile atıyor

Bodrum'un Pınarlıbelen Mahallesi'nde başlayan orman yangını dördüncü saati geride bırakırken, yangına havadan ve karadan müdahale devam ediyor. Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit ve Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci, yangın bölgesinde çalışmaları yerinde takip etti.

Kaymakam Mustafa Çit, yangına ciddi müdahaleler yapıldığını belirterek, 8 uçak, 10 helikopter ve 200'den fazla orman işçisinin yangınla mücadele ettiğini ifade etti. Alevlerin kontrol altına alındığını ancak tamamen söndürme aşamasında olmadıklarını söyledi. Özellikle Pınarlıbelen ve Etrim mahallelerine sıçramaması için yoğun çaba harcandığını vurguladı.

Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci ise yangının Kaplandağ mevkisinde sarp arazide başladığını ve bu nedenle karadan müdahale edemediklerini belirtti. Devletin sağladığı imkanlarla yaklaşık 300 personel ve çok sayıda hava aracıyla mücadele ettiklerini dile getirdi. Mandalinci, yangına yönelik sorti sayısının 250'nin üzerinde olduğunu ve kısmen kontrol altına alındığını ancak zorlu arazi şartları ve değişken rüzgarın yangının büyüme riskini artırdığını ifade etti.

Yangının çıkış nedenine ilişkin soruşturmanın jandarma tarafından yürütüldüğünü belirten Mandalinci, ormanlık alanların korunması için mücadelelerinin kararlılıkla devam edeceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: DHA