Haber - Utku ÇELİK

2023 yılında gerçekleştirilen Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (MSÜ) tercih işlemleri, hala devam etmektedir. Nisan ayında gerçekleştirilen sınavın ardından, tercih işlemleri geçtiğimiz günlerde sona erecekti. Ancak, son dakika bir duyuru yapılarak MSÜ tercihlerinin ileri bir tarihe ertelendiği bildirildi. Bu gelişmeyle birlikte tercih süreci uzatılmış oldu. Peki, MSÜ TERCİH EKRANI: 2023 MSÜ tercihleri için son gün ne zaman, uzatıldı mı, tercih sonuçları ne zaman açıklanıcak?

MSÜ TERCİHLERİ NE ZAMAN BİTİYOR? 

MSÜ TERCİHLERİ NE ZAMAN BİTİYOR? 

Milli Savunma Üniversitesi'nin (MSÜ) askeri öğrenci adayları için tercih süreci, 3 Mayıs tarihinde başlamıştır. Ancak son yapılan açıklamaya göre, tercih süresi son başvuru tarihi olan 29 Mayıs saat 23.59'a kadar uzatılmıştır.

ALOSBİ, geleceğin sanayicilerini yetiştiriyor ALOSBİ, geleceğin sanayicilerini yetiştiriyor

Adaylar, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları tercihlerini yapabilmek için, Milli Savunma Bakanlığı tarafından belirtilen tarihler arasında https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresine giriş yapmaları gerekmektedir.

Lütfen dikkatlice belirtilen tarihleri takip ederek tercih işlemlerinizi gerçekleştiriniz.

MSÜ TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR? 

MSÜ TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR? 

Tercih süreci içerisinde tercih yapmayan adaylar, 2. Seçim Aşamalarına katılmak için çağrılmayacaklardır. Tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihe dair kesin bir açıklama henüz yapılmamış olsa da, geçtiğimiz yıl düzenlenen MSÜ için tercihler 18 Nisan - 13 Mayıs tarihleri arasında alınmıştır ve sonuçlar 20 Haziran 2022 tarihinde adaylarla paylaşılmıştır. Bu bilgilere dayanarak, 2023 MSÜ tercih sonuçlarının da haziran ayı ortasında açıklanması beklenmektedir.