Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) 2024 tercih sonuçları, adaylar tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor. MSÜ yerleştirme sonuçları, personel temin sayfasında erişime sunulacak. 3 Nisan - 10 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen tercih başvurularının ardından, değerlendirme süreci başladı. Adaylar, 2 ve 4 yıllık Kara, Deniz, Hava ve diğer askeri okulları tercih sonuçlarını merakla beklerken, sonuçlar son aşamaya geldi. Harp Okulu ve Astsubay Meslek Yüksek Okulu tercihleri ayrı ayrı değerlendirilecek ve sonuçlar personeltemin.msb.gov.tr üzerinden aday T.C. kimlik numarası ile öğrenilebilecek.

MSÜ Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu, adayların en çok merak ettiği konular arasında. Başvuruların tamamlanmasının ardından, Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) askeri öğrenci aday tercih sonuçları için değerlendirme süreci başladı. Henüz kesin bir açıklama yapılmamış olsa da, yerleştirme sonuçlarının Haziran ayında ilan edilmesi bekleniyor. MSÜ tercih sonuçları ilan edildikten sonra adaylar, MSÜ Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları askeri öğrenci temin faaliyeti kapsamında 2’nci seçim aşamalarına çağrılacak.

MSÜ Tercih Sonuçları Sorgulama Ekranı

MSÜ tercih sonuçlarının kesin tarihi bilinmese de, geçmiş yıllardaki tecrübeler göz önüne alındığında, sonuçların Haziran ayında açıklanması bekleniyor. Sonuçlar açıklandığında personeltemin.msb.gov.tr adresinden ilan edilecek. Aşağıdaki ekran üzerinden de tercih sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

MSÜ Tercih Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tercih sonuçları, sitesinden açıklanacak.

4.3 şiddetinde deprem! 4.3 şiddetinde deprem!

2. Seçim Aşamalarının Değerlendirilmesi ve Sonuçların İlanı

Adaylar, tercih ettiği okullara Aday Değerlendirme Puanına göre yerleştirilecektir. Aday Değerlendirme Puanı, Üniversite Sınavı Puanı (Harp Okulları için 2024-YKS, Astsubay Meslek Yüksekokulları için 2024-TYT), Fiziki Yeterlilik Testi Puanı, Müzik Yeteneği ve Bilgisi Seviye Tespit Sınavı Puanı (Sadece Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu adayları için), ve Mülakat Puanından oluşmaktadır.

Kaynak: haber merkezi