Mozart'ın 1787 yılında sahneye koyduğu "Don Giovanni," librettist Lorenzo Da Ponte'nin kaleme aldığı kara komedi öğeleri taşıyan, insan doğasının çeşitliliğini ve ruhsal arzuları konu alan bir başyapıttır. Aytaç Manizade'nin yönettiği eserde İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası'nı İbrahim Yazıcı yönetiyor. Dekor tasarımı Efter Tunç, kostüm tasarımı Serdar Başbuğ, ışık tasarımı Kemal Yiğitcan'a aittir. Koroyu Volkan Akkoç yönetirken, hareket düzeni Alper Marangoz imzasını taşıyor.

“Müzikli Miras” hekimler için sahnelendi “Müzikli Miras” hekimler için sahnelendi

Mozart'ın Başyapıtı 'Don Giovanni' 30 Kasım'da AKM'de

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Wolfgang Amadeus Mozart'ın unutulmaz eseri "Don Giovanni"yi 30 Kasım'da Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) sahneye koyacak. Bu muazzam prömiyer, sanatseverlere müzik dolu bir akşam vaat ediyor.

Don Giovanni Oyuncu Kadrosu

Don Giovanni rolünde Caner Akgün, Zafer Erdaş, Murat Güney; Leporello rolünde Göktuğ Alpaşar, N.Işık Belen, Burak Bilgili; Donna Anna rolünde Evren Ekşi, Özgecan Gencer, Gülbin Günay; Donna Elvira rolünde Perihan N. Artan, Nesrin Gönüldağ, Şebnem Ağrıdağ Kışlalı; Don Ottavio rolünde Berk Dalkılıç, Bülent Külekçi, Ufuk Toker; Zerlina rolünde Sevim Ateş, Aslı Ayan, Ayşenur Ayyıldız Haksoy; Masetto rolünde Alp Köksal, Burak Kul; II Commendatore rolünde Mithat Karakelle, Ali Haydar Taş, Umut Tingür dönüşümlü olarak sahnede olacak.

İstanbul'da İki Özel Gösteri

"Don Giovanni" 30 Kasım'daki prömiyerin ardından 6 ve 18 Aralık 2023 tarihlerinde Atatürk Kültür Merkezi'nde seyircisiyle buluşacak. Sanatseverler, bu müzikal şöleni kaçırmamak için biletlerini şimdiden temin edebilirler.

Kaynak: DHA