Olay, 11 Nisan’da Karacabey ilçesi Eskisarıbey Mahallesi’nde meydana geldi. Seçim Gezegen (56), 800 bin TL değerindeki motosikletini internet üzerinden satışa koydu. Kendisini doktor olarak tanıtan Uğur Chenkova, motosikleti alacağını söyleyerek Gezegen ile irtibata geçti. İlçeye gelen şüpheli, test sürüşü bahanesiyle bindiği motosikleti alarak kaçtı.

Şikayet üzerine harekete geçen Karacabey İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, şüphelinin İnegöl ilçesinde olduğunu belirledi. İnegöl İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ile irtibata geçen Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT), eşkal bilgilerine uyan şüphelinin ilçede görüldüğü bilgisi üzerine harekete geçti. Şüpheli, çaldığı motosikletle seyir halindeyken yakalanarak gözaltına alındı.

ÇALDIĞI MOTOSİKLETLERLE SEYAHAT EDİP HIRSIZLIK YAPMIŞ

İşyerine silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı İşyerine silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı

Yedi ayrı suç kaydı olan ve internette verilen satılık ilanlarını takip ederek çaldığı motosikletlerle başka şehirlere giderek motosiklet hırsızlığı yaptığı belirlenen şüphelinin İstanbul’dan çaldığı motosikletle Kütahya’ya gittiği, buradan çaldığı motosikletle geldiği Bursa’nın Osmangazi ilçesinde de bir başka motosikleti çaldığı belirlendi. Çaldığı motosikletleri gittiği bir sonraki şehirde terk eden Uğur Chenkova’nın Bursa’dan çaldığı motosikletle geldiği Karacabey ilçesinde son hırsızlık olayını gerçekleştirdiği saptadı.

Şüpheli, jandarmadaki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken motosiklet ise yurt dışında olan Seçim Gezegen’in kardeşi Sezgin Gezegen’e (55) teslim edildi.

Kaynak: DHA