Rusya'nın başkenti Moskova'da, Crocus City Hall adlı konser salonuna düzenlenen saldırıda yaşamını yitirenlerin sayısı 93'e yükseldi.

Rusya Soruşturma Komitesi tarafından yapılan açıklamaya göre, saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 93'e ulaştı.

Çilek mevsimi geldi! İşte çileğin faydaları ve çilekle yapılabilecek şeyler Çilek mevsimi geldi! İşte çileğin faydaları ve çilekle yapılabilecek şeyler

Komite tarafından yapılan açıklamada, "Şu an itibarıyla 93 kişinin yaşamını yitirdiği tespit edildi. Ölü sayısının artması beklenmektedir" ifadelerine yer verildi.

Şüpheliler Yakalandı

Crocus City Hall adlı konser salonuna gerçekleştirilen saldırıyla ilgili olarak Kremlin'den açıklama geldi.

Kremlin, FSB Direktörü Aleksandr Bortnikov'un Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştüğünü duyurdu.

Kremlin, saldırıyla doğrudan ilişkilendirilen 4 terörist dahil olmak üzere toplamda 11 kişinin yakalandığını bildirdi.

Saldırı Öncesi ve Sonrası

22 Mart akşamı, Rusya'nın başkenti Moskova'da Crocus City Hall adlı konser salonuna silahlı kişilerce gerçekleştirilen saldırı, ülkeyi derinden sarsmıştı.

İlk belirlemelere göre saldırıda 40 kişi hayatını kaybederken, 115 kişi de yaralanmıştı. Rusya Sağlık Bakanı Mihail Muraşko, yaralıların içinde 60 kişinin durumunun ağır olduğunu açıklamıştı.

Sosyal medyada paylaşılan görüntüler, saldırganların salonda rastgele ateş açtıklarını gösterirken, binanın çatısında çıkan yangın da olayın boyutunu daha da artırmıştı. Binanın çatısının çökmesiyle yangının kontrol altına alınması zorlaşmıştı.

Moskova'da yaşanan bu trajedi sonrasında, tüm halka açık etkinlikler iptal edilmiş ve terör saldırısını ele almak için özel bir görev gücü oluşturulmuştu.

Rusya Federal Ulusal Muhafız Servisi (Rosgvardiya), saldırıyı gerçekleştirenlerin yakalanması için operasyonlarını sürdürdüğünü belirtmişti.

Kaynak: HABER MERKEZİ